Tesla Model S Plaid, Nürburgring’de Görüldü (Video)

Yeşil Cehennem lakaplı şiddetli Nürburgring pistinde daha evvel de uzunluk göstermiş olan Tesla Model S Plaid, bir sefer daha tıpkı pistte görüntülendi. Porsche'nin Taycan Turbo S ile kırdığı 7 dakika 42 saniyelik 'Nürburgring'in en süratli elektrikli otomobili' rekorunu kırmak için pistte daha evvel turlamış olan Tesla Model S Plaid, bu sefer daha farklı bir görünümle kendini gösterdi.

Tesla, yeni Model S ile birlikte resmi olmayan kayıtlara nazaran 7 dakika 23 saniye ile Porsche Taycan Turbo S'nin rekorunu geride bırakmıştı. Bu resmi olmayan denemeden sonra Elon Musk, yeni bir Tesla Model S prototipinin piste çıkacağı kelamını vermiş ve Tesla Model S Plaid prototipi piste çıkmıştı. Piste çıkan prototip, standart bir görünüme sahipti ve rekor kırmak yerine farklı ve ani manevralar yaparak yol tutuşunun sağlamlığını kanıtlayacak nitelikte bir tıp atmıştı.

Pistte görülen Tesla Model S Plaid, agresif bir body kit ile donatıldı:

Casus fotoğrafçılar tarafından görüntülenen Tesla Model S Plaid, epey şık ve bir o kadar da agresif bir manzaraya sahip. Evvelki modele nazaran Tesla Model S Plaid'de bir adet art difüzör görülüyor. Bunun yanı sıra bir de arka kanat eklenen arabanın önünde ve yanlarında da kimi tasarım öğeleri bulunuyor.

Üzerine eklenen body kit ile hoş bir görünüm elde eden Tesla Model S Plaid, birebir vakitte aerodinamik iyileştirmeler de kazanmış oldu. Söylentilere nazaran yaklaşık 800 beygirlik bir güce sahip olan Tesla Model S Plaid, bu aerodinamik özellik eklentileri ile birlikte Porsche Taycan'ın 7 dakika 42 saniyelik rekorunu kolay kolay kıracak. Elon Musk, yeni Tesla Model S Plaid'in 7 dakika 5 saniyelik süratli bir tıp atabileceğine inandığını belirtiyor.

Tesla Model S Plaid'in pistteki görüntüsünü buradan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu