Elon Musk, Garip Dansıyla Herkesi Kırmaktan Kırdı Geçirdi

ABD dışındaki birinci üretim tesisini Çin'e kuran Tesla, uzakdoğu ülkesinde ürettiği birinci Model 3’leri müşterilerine teslim etti. Bu kıymetli gelişme için Şanghay'daki fabrikada düzenlenen aktifliğe katılan Tesla CEO’su Elon Musk, yaşadığı sevinç gösterisiyle bir sefer daha toplumsal medyada viral oldu.

Tören, Çin'de çok sayıda platformda canlı yayınlandı. Bu durumdan yararlanmak isteyen Musk, Çin medyasına ve toplumsal medyaya haber bedeli olabilecek bir şeyler vermekten yeniden kaçınmadı.

Çin menşeli birinci Model 3’leri müşterilerine teslim etmenin haklı gururunu yaşayan Güney Afrika asıllı Amerikalı teşebbüsçü, sahnede yaptığı farklı dansı ile salondaki herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Musk’ın bu dansı toplumsal medyada milyonlarca defa izlendi.

Bu ortada Tesla CEO’su, geçtiğimiz yılın sonlarında Şanghay'da yapılan birinci Model 3'leri fabrikadaki çalışanlara ikram ederek, cömertliğini bir defa konuşturmuştu. Musk ayrıyeten merasim sırasında Tesla'nın yeni elektrikli SUV’si Model Y’nin Şanghay fabrikasında da üretileceğini açıkladı. ABD merkezli otomotiv devi, bu yıl içinde fabrikada çalışan sayısını 600'den 1500'e çıkarmayı planlıyor.

Tesla CEO'su Elon Musk'ın değişik dansını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu