Yeni Porsche GT3, Son Derece Agresif Kanadıyla Görüntülendi

Porsche, daha birçok modelinin geleceği olan 992 kuşağı 911 aracını tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni çıkacak araçlardan biri olan ve yarış pistleri için tasarlanan GT3, doğal ömür alanı olan pistlerde, Motor1 editörleri tarafından Nürburgring'de görüntülendi. Üretime hazır prototip modelinden bir oldukça uzak olan test aracı, tasarım özelliklerinin muhakkak olmaması için bir kamuflajı üstünde barındırıyordu.

Araca birinci baktığımızda dikkatimizi çeken şey, devasa kanatları oluyor. Tabii ki dikkatleri üzerine toplayan tek şey kanatlar değil. Araç, tüm art dizaynıyla dikkat çekerken kamuflajları sebebiyle ayrıntılı bir görünüm sunmuyor.

Aracın sırf gerisinde değil, önünde de kamuflajlar bulunduğunu görmek mümkün. Farların ve ön tampondaki tasarımı gizleme maksadıyla kullanılan kamuflajlar ve uydurma çıkartmalarla birlikte Porsche'nin başarılı bir iş çıkardığını söylemekte de fayda var.

4.0 litrelik altı silindirli atmosferik boxer motoru bünyesinde barındırması beklenen Porsche 911 GT3'ün 568 beygir bir güç üreteceğinden bahsediliyor. Aracın tanıtımının 2019 Eylül'de Frankfurt Araba Fuarı'nda gerçekleşmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu