Elon Musk’tan Heyecanlandıran Tesla Roadster Açıklaması

Teknoloji odaklı görüntüleri ile tanınan ünlü YouTuber Marques Brownlee, Twitter’da Elon Musk’ı etiketleyerekyeni Tesla Roadster için mütevazi bir talepte bulundu. Şoförün yanında otomobil anahtarının yerleştirilebileceği küçük bir soket istek eden Brownlee, beklediği yanıttan fazlasını buldu. Tesla'nın kurucusu ve CEO'su, yeni Roadster sahiplerinin aracı çalıştırmak için fizikî bir anahtara muhtaçlık duymayabileceklerini söyledi. 

2008 ve 2012 yılları ortasında üretilen Tesla'nın orjinal Roadster'ının yükseltilmiş bir sürümü olarak 2017 yılında lanse edilen yeni Tesla Roadster, 0’dan 100 kilometreye yalnızca 1.9 saniyede çıkabiliyor. 200.000 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olan elektrikli araba, geçtiğimiz yıl SpaceX’in Falcon Heavy roketi ile uzaya fırlatılmıştı. 

Musk’ın arabayı çalıştırmak için anahtara gerek duyulmayacağı istikametindeki demeci ne derece gerçek bilmiyoruz; lakin dijital otomobil anahtarları son devirde epeyce yaygınlaştı. Hasebiyle Tesla’nın araçlarında bu entegrasyonu görmek pek de şaşırtan olmaz. Öte yandan milyarder teşebbüsçü, Tesla araçlarının potansiyel özellikleri hakkında birinci sefer konuşmuyor. 

Musk, geçtiğimiz ekim ayında yaptığı bir paylaşımda, gelecekteki Tesla şoförlerinin otomobil kornasını kişiselleştirebileceklerini, klasik korna sesini osuruk yahut keçi sesi efektleriyle değiştirebileceklerini söylemişti. Tam da Musk’tan beklenebilecek bir inovasyon değil mi? Yeni Roadster'ın başlangıçta 2020'de gelmesi bekleniyordu, lakin bir sonraki Model S’in tıpkı tarihte üretime girecek olması bu süreyi uzatabilir. 

Başa dön tuşu