The Sun, Dünyanın En İyi Elektrikli Arabasını Seçti

İngiliz basın kuruluşu The Sun, Dünyanın En Âlâ Elektrikli Arabası olarak Porsche Taycan 4S’i gösterdi. Basın kuruluşunun bu Alman arabasını en âlâ elektrikli otomobil seçmesinin sebebiyse performansı, fiyatı ve Porsche’nin araba üreticisi olarak gerisinde barındırdığı esaslı tarihi oldu.

Tesla, kendisini dünyanın en değerli elektrikli otomobil üreticisi olarak görse de kimi bireyler, Porsche’nin yüksek performanslı araçlar üretme konusundaki varlıklı tarihinin ve otomotiv sanayisindeki geniş tecrübesinin Taycan’ı dünyanın en yeterli elektrikli arabası olarak görülmesi için kâfi olduğunu düşünüyor.

“Tesla, Alman mühendisliğinin eline su dökemez”

Gazete, yayınladığı makalede Tesla’nın Alman mühendisliğinin eline su dökemeyeceğini söyledi. Porsche, Taycan’a birinci olarak Turbo ve Turbo S olmak üzere iki farklı model sunmuştu daha sonra bu bu aileye 4S modelini de dâhil etmişti.

Makalede, Tesla’nın Taycan ile kıyaslanabilecek tek aracının, Ludicrous Mode’a sahip Model S olduğu ifade edildi. Tesla’nın ise Supercharger Network'le epeyce kıymetli bir avantaja sahip olduğu söz edildi.

Teslarati isimli internet sitesiyse Taycan'la kıyaslanması gereken Tesla aracının Model S değil Model 3 Performance olması gerektiğini söyledi. İki araç ortasında kıyaslama yapılacak olursa Taycan’ın 93 kWh (kilovat saat) bataryasıyla 571 beygir gücü sunduğu görülüyor. Araç, 0’dan 100 km/sa’ya 4 saniyede ulaşabiliyor.

Tesla Model 3 Performance’a bakılacak olursa aracın, 75 kWh bataryasıyla 580 beygir gücü sunduğu görülüyor. Araç, 0’dan 96 km/sa’ya 3,2 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıyeten Model 3 Performance, Taycan 4S’in neredeyse yarı fiyatına satılıyor.

Bunlara ek olarak iki araç ortasındaki menzil farkına bakıldığında da ortadaki fark göze çarpıyor. WLTP, Model 3 Performance’a 329 mil derecelendirmesi verirken Taycan 4S, opsiyonel batarya güncellemesiyle 207 ile 253 mil derecelendirmesi alabildi.

Başa dön tuşu