Elon Musk’tan Tesla Pickup Hakkında İddialı Açıklamalar

Tesla, elektrikli araç piyasasına yeni taşıtlar kazandırmak için çalışmalara devam ediyor. Tesla, Model Y, yeni jenerasyon Roadster ve Tesla Semi de dahil olmak üzere çok sayıda ilgi cazip araç ile kesimin en dikkat cazip markalarından biri olmaya devam etmeyi amaçlıyor. Tesla, bu araçların yanında büsbütün elektrikli olacak pickup üzerinde de çalışmaya devam ediyor. 

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, üretecekleri pickup'ın isminin “Cybertruck” olacağını daha evvel açıklamıştı. Bir mühlet evvel Cybertruck’ın dizaynının da olduğu tez edilen bir görüntü internette yayıldı. Elon Musk, dün Twitter’dan gelen bir soru üzerine, internette dolaşan dizaynların hiçbirinin Cybertruck’a benzemediğini söyledi. Musk, Cybertruck’ın “Gelecekten gelen bir zırhlı işçi aracına daha yakın” olduğunu söyledi. 

Elon Musk, geçen yıl Tesla’nın elektrikli pickup'ının “çılgın tork ve yük için dinamik olarak ayarlanan bir süspansiyon” ile çift motorlu, dört çekişli olacağını duyurmuştu. Elon Musk, ayrıyeten Cybertruck’un menzilinin 645-800 km ortasında olacağını da açıklamıştı.

Tesla’nın CEO’su, Kasım ayında Cybertruck’la ilgili ayrıntıların açıklanacağını duyurdu. Cybertruck üzerindeki merak ve dedikodular, önümüzdeki ay yapılacak açıklama ile bir müddet dinecek üzere görünüyor.

En Aktüel Haberler
  1. Bir İnternet Sitesi, 90’lı Yılların En Tanınan 2.500 MS-DOS Oyunu…

  2. Eski NASA Çalışanı: Mars’ta Hayatın İspatı Çoktan Bulduk

  3. İnternet Aracılığıyla Çözülen 9 Gizem ve Suç

  4. Oppo’nun Gündem Yaratan Sıla’lı Yeni Reklam Filmi

  5. Tanımlanamayan Bir Objenin Kara Deliği Beslediği Keşfedildi

  6. Apple Argümanlı: Jason Momoa’lı See Dizisi En Az Game of Thrones Ka…

  7. Eylül 2019’da En Çok İndirilen Toplumsal Medya Uygulaması Açıklandı

  8. Uyku Denetim Uygulamalarının ‘Farklı’ Sesleri de Kaydettiğini Gös…

  9. Volkswagen, Türkiye Yatırımını Ertelediğini Duyurdu

  10. Football Manager 2020’nin Yayınlanacağı Tarih Açıklandı

Başa dön tuşu