General Motors’un Elektrikli Bisikleti: Ariv

Ürettiği Chevy ve Cadillac otomobilleriyle tanınan General Motors (GM), Avrupa’da Ariv ismini verdiği elektronik bisikletini satışa sundu. Ariv’in farklı özelliklerde iki başka modeli bulunuyor. Meld modeli, 19 kg tartısında ve tek sürat kademeliyken Merge modeli ise 22,5 kg tartısında ve sekiz sürat kademesine sahip.

General Motors’un aktardığı bilgilere göre iki bisiklet de GM tarafından tasarlanan 250 W’lık motorlardan gücünü alıyor ve saatte azamî 25 km sürat yapabiliyor. 250 Wh’lik bataryaya sahip olan bisikletler, tam doluma 3,5 saatte ulaşabiliyor ve tam dolumla 64 km yol yapabiliyor.

Şu an için Hollanda, Almanya ve Belçika’da satışa çıkan bisikletin Meld modeli 2.800 euro, Merge modeli ise 3.400 euro fiyat etiketine sahip ve yalnızca çevrimiçi olarak satın alınabiliyor.

Bisikletlere olan talep tam sayılarıyla bilinmiyor fakat Ariv yetkilisi Hannah Parish, ilginin çok yüksek olduğunu ve şu an için ön siparişlerden çok keyifli olduklarınıifade etti. Parish, ayrıyeten iki yıllık Ariv projesinin küçük bir başlangıçla başladığını lakin planlarının süratli büyümek olduğunu söyledi.

General Motors’un bu elektrikli bisikleti, birinci olarak Avrupa’daki bu üç ülkede etkin durumda lakin öbür ülkelere ve Türkiye’ye ne vakit geleceği ya da ülkemize gelip gelmeyeceği şimdi aşikâr değil.

Başa dön tuşu