Ferrari Roma Spider Tanıtıldı: Araba Değil Sanat Eseri

Ferrari, yeni ultra şık otomobili Roma Spider’ı tanıttı. Cabrio gövde tipine sahip olan otomobil, tarzıyla da canavar kadar güçlü motoruyla da kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Piyasaya sürdüğü süper lüks spor otomobilleriyle tüm otomotiv tutkunlarının gönlünde taht kuran Ferrari, gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni modeli “Roma Spider”ı tanıttı. Gördüğünüz saniyede aşık olacağınız otomobil, sahip olduğu özelliklerle de “Keşke bundanım olsa” dedirtiyor. Gelin hep birlikte Ferrari Roma Spider‘a yakından bakalım.

Ferrari Roma Spider, bir cabrio olarak karşımıza çıktı. Aracın tavanını kumaştan imal eden tasarımcılar, alıcılara özelleştirme imkanı da tanıyorlar. Bu bağlamda; Ferrari Roma Spider’da kumaşın ve hatta dikişlerin tipi bile özelleştirilebilecek. Yolcuların rüzgardan etkilenmemesi için yapılan özel çalışma, arka koltukta oturan yolcuların da keyifli bir deneyim yaşamalarına imkan tanıyacak.

Karşınızda Ferrari Roma Spider

Ferrari Roma Spider

Parçalı bir far tasarımının benimsendiği otomobilde ilginç bir ızgara tasarımı bulunuyor. Bu ızgara tasarımı araca biraz da olsa retro görünüm kazandırmış. Alt kısımlarda ise karbon fiber kaplamaları görüyoruz. Tıpkı ön kısımdaki gibi arka kısımda da parçalı aydınlatma bizleri karşılıyor. Ferrari tasarımcıları, açılır kumaş tavanı bagajdan ayrı bir bölüme toplamayı tercih ettiler. Şunu da belirtelim, aracın açılır tavanı 60 km/s hıza kadar hareket halindeyken de 13,5 saniyede açılıp kapanabiliyor.

Ferrari üstü açık araba

Dışarıdan bakıldığında mest eden otomobil, iç kısımda da enfes görünüyor. Bu bağlamda; direksiyonun arkasında konumlandırılan tamamen dijital bir gösterge ekranı var. Orta konsolda ise büyük bilgi-eğlence ekranı bizleri karşılıyor. Tüm bunlara ek olarak sağ ön koltukta oturan bir yolcu, hemen önündeki ekranı kullanarak bilgi-eğlence ekranını kontrol edebilecek.

Ferrari Roma Spider iç tasarım

Ferrari Roma Spider sadece hızlı değil, ultra konforlu bir araba. Sürücü ile öndeki yolcu, elektronik ayarlanabilen ve kendinden ısıtmalı koltuklara oturacaklar. Yetmez diyenler için boyun bölgesini ısıtma sistemi de mevcut. 

Ferrari

Derin bir nefes alın ve Ferrari Roma Spider’ın canavar motoru ile tanışın. Araçta 612 beygir gücü üretebilen 3.9 litrelik çift turbolu V8 motor bulunuyor. 760 Nm tork değerine sahip olan motor, çift kavramalı ve sekiz ileri vitesli otomatik şanzımanla eşleştirildi. 0-100 km/s hızlanmasını 3,4 saniyede tamamlayan otomobil, 200 km/s hıza ise sadece 9,7 saniyede ulaşıyor. 

Ferrari Roma

Ferrari, Roma Spider’ın ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı. Buna paralel olarak, aracın fiyatını da ne yazık ki bilmiyoruz

Türk Tasarımcının Elinden Tank Gibi SUV: 2024 Kia EV9 Resmen Tanıtıldı

Kaynak :
https://www.ferrari.com/en-EN/corporate/articles/ferrari-roma-spider-la-nuova-dolce-vita-a-new-story-begins

Başa dön tuşu