Ford Mustang Mach E’nin Konsept Tasarımı Yayınlandı

Ford, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek 2019 Los Angeles Araba Fuarı’nda yeni elektrikli aracı Ford Mach E’yi tanıtacak. Ford'un Mustang markasının yeni aracı, 17 Kasım’da görücüye çıkacak. Araçla ilgili birtakım bilgiler ortaya çıkmış olmasına rağmen aracın neye benzeyeceği geçtiğimiz günlere kadar bilinmiyordu fakat birkaç gün önce aracın bazı görüntüleri sızdırıldı. Mach E Forum kullanıcıları da bu imgelerinden yola çıkarak aracın görsellerini oluşturdu.

Sızdırılan görüntülerden aracın tasarımı belirlendi ve birden fazla renk ile renderlar oluşturuldu. Sızdırılan imgelerde logo kısmı kapalı olan araçta Mustang logosu kullanıldı. Render görsellerini hazırlayan şahıslar, logo hakkında emin olmadıklarını belirttiler.

İşte Tesla'ya rakip olacak Ford Mach E:

Mach E Forum’daki kullanıcılar tarafından resmi olmayan formda tasarlanan Ford Mach E, gizemli manzarasından sıyrıldı. Ortaya çıkan manzaralar, Ford tasarımcılarının araçta yeni bir tasarım kullanmadıklarını gösteriyor. Tahminen de elektrikli araç olarak tasarlanan bir aracın dizaynında daha evvel kendini kanıtlanmış çizgileri kullanmak şirket için daha inançlı bir yoldu. 

Mach E Forum’dakiler tarafından yapılan görselleştirme çalışması sayesinde Mustang’in sportif hatchback imgesi ortaya çıkmış oldu. Ford Mustang’in görsellerini tasarlayan şahıslar,karbon fiber jantları da imajlara ekleyerek biraz 'eğlendiklerini' söylediler. 

Ford Performance, 17 Kasım’a kadar aracın gerçek görünüşünü yayınlamayacak. Tekrar de Mach E Forum’dakiler tarafından tasarlanan görünüş, aracı bekleyenler için gerçekçi bir görseli ortaya çıkarmış oldu. 

Mach E’nin tasarımı, Mustang’in gerçek dizaynının tamamını olağan ki ortaya çıkarmıyor lakin yeniden de bilinen kısımlardan yola çıkarak bir tasarım ortaya çıkmış oldu. Ortaya çıkan bilgiler, yaklaşık 485 km menzilli 2021 Ford Mach E’nin Tesla Model Y’nin karşısındaki en önemli rakip olacağını gösteriyor. Araca ilişkin öteki imgeleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Ford Mach E'ye ilişkin öteki render imajları:

Başa dön tuşu