Hem Şık Hem Asi: Jaguar 2021 F-Type Tanıtıldı

İngiliz lüks araba üreticisi Jaguar, hem tasarımı hem de özellikleriyle kendine hayran bırakan yeni arabası 2021 F-Type’ı resmen tanıttı. 2020 model selefini hayli andıran 2021 F-Type, genel manada alıştığımız Jaguar dizaynını korusa da ince tasarım ayrıntılarıyla farkını ve şıklığını göstermeyi başarıyor.

Jaguar’ın Dış Tasarım Yöneticisi olan Adam Hatton, F-Type serisinin her vakit özgün bir dizayna ve çizgilere sahip olduğunu hatırlatırken, yeni araçlarında bu durumu daha öteye taşımayı hedeflediklerini belirtti. Hatton, aracın dizaynındaki ince çizgilerin daha çağdaş, fonksiyonel ve dinamik bir görünüm sunduğunu söyleyerek bu gayelerine ulaştıklarının altını çizdi.

2021 F-Type misal tasarım ile teknolojik geliştirmeler sunuyor

Aracın içine geçtiğimizde büyük manada emsal bir dizayna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Jaguar, tasarımı güncellemek yerine teknolojik iyileştirmelere odaklanmış durumda. Araçta 12 inçlik HD TFT gösterge paneli bulunuyor. Ayrıyeten 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi, pek çok denetimi dokunmatik olarak gerçekleştirmeye imkan sağlıyor. 

Jaguar, 2021 F-Type’ın kabininde büyük oranda sadelik sağlamış durumda. Ortada bulunan dokunmatik ekran ve manuel denetimler dışında deri kaplamalar ve oval tasarım haricinde bütünlüğü bozan hiçbir ayrıntı bulunmuyor. Bu da genel manada şoförün araçtan fazla yola odaklanmasını sağlayacak bir özellik.

Jaguar 2021 F-Type üç farklı motor seçeceği ile geliyor

Peki böylesine şık bir aracın kalbinde ne bulunuyor? 4 silindir, 6 silindir ve 8 silindir olmak üzere üç farklı motor seçeneğine sahip olan Jaguar 2021 F-Type, sırasıyla 296 beygir, 380 beygir ve 575 beygir güç sunuyor. Tüm modeller, direksiyon ardına yerleştirilmiş pedal ile denetim edilen 8 ileri manuel vites ile geliyor.

Jaguar, bu lüks, güzel ve güçlü araç için şimdi bir çıkış tarihi ya da fiyat açıklamadı. Dolayısı ile bir Jaguar 2021 F-Type almayı planlıyorsanız bir müddet daha resmi açıklamaları takip etmeniz gerekiyor.

Başa dön tuşu