Honda’dan City Modelinin Fiyatını Artıran %0 Faizli Tuhaf Kampanya

Honda, sevilen City modeli için kampanya başlattı. Kampanyada, kredili satın alımın peşinden çok daha pahalıya denk gelmesi dikkat çekti.

Ülkemizdeki otomobil piyasası yavaşlamışken birçok şirketten araçlarına yönelik kampanyalar görüyorduk. Honda’dan da bu konuda bir hamle geldi. Otomobil devi, sevilen modeli City’de kredi kampanyası başlattı.

Şirket, yeni City’nin tavsiye edilen kampanyalı satış fiyatını 225 bin TL indirimle 1 milyon 30 bin TL olarak belirlemiş. Ayrıca 12 ay %0 faiz 250.000 TL kredi imkânı da sunacağını aktarmış. Ancak burada ilginç bir durum var. Gelen bilgilere göre kredili ve peşin alım arasında ciddi bir fark var.

Krediyle almak, peşin almaktan 250 bin TL pahalıya denk geliyor

İlk olarak Gazeteci Emre Özpeynirci’nin aktardığına göre peşin alanlar 1 milyon 30 TL’lik kampanyalı fiyattan City’i alabiliyor. Ancak kredi kullanılmak istendiğinde bu kampanyalı fiyatın geçerli olmadığı, 1 milyon 255 bin TL’lik normal fiyatın ödenmesi gerektiği öne sürülmüş.

Ayrıca Özpeynirci, kredi için 1 milyon 5 bin TL’lik peşin bir ödeme gerektiğini de aktarmış. Bu da 25 bin TL daha vermek istemeyenlerin 250 bin TL’lik krediyle kampanyalı fiyattan çok daha pahalıya alacağı anlamına geliyor. Kampanya detaylarına buradaki bağlantı üzerinden ulaşmanız mümkün.

Ancak diğer kullanıcıların söylediklerini de eklememiz gerek. Bazı kullanıcılar, böyle bir şey olmadığını ve bayilerin 1 milyon 110 bin TL civarında fiyattan 250 bin TL kredi sunduğunu belirtmiş. Kesin olarak hangisi doğru bilmiyoruz ancak krediyle her türlü daha pahalı olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Kampanyaların genelde birleştirilmediği düşünüldüğünde Özpeynirci’nin paylaşımı muhtemelen daha doğru. 

Chery’nin Şarj Edilebilir Hibrit Otomobili ARRIZO 8 PHEV, Yakında Türkiye’ye Geliyor: İşte Detaylar

Başa dön tuşu