Huawei’nin Android Auto Alternatifi: Huawei HiCar

9 Ağustos'taki Huawei Geliştiriciler Konferansı'nda birçok duyuruyla karşımıza çıkan Huawei'nin sunduğu yeniliklerden biri olan Huawei HiCar, araba kullanıcılarının dikkatini çekmişti. Şirketin kendi işletim sistemi HarmonyOS'u duyurduğu aktiflikte biraz gerilerde kalan bu özellik, araba teknolojilerinin gelişmesi ismine kıymetli yenilikler sunuyor.

Otomobilinizdeki ekranda, akıllı telefonunuzdaki müzik, görüntü, yol bilgisi üzere özellikleri kullanmanıza imkân veren Huawei HiCar, şirketin amiral gemisi aygıtlarında kullanılabilir durumda. Seyahatlerinizde yaşadığınız anıları araç kamerasından kaydederek size paylaşma imkanı veren HiCar, arabaları çok daha akıllı hâle getiriyor. Aslında Huawei HiCar için Google dayanaklı Android Auto'nun alternatifi demek mümkün.

Otomobilin durumunu gerçek vakitli olarak denetim etmek mümkün:

Tanıtım görüntüsünden da görebileceğiniz üzere HiCar, aracınızın tüm denetimini size veriyor. Akıllı telefonunuzla gerçek vakitli denetim sağlayabilen sistem; klima ayarları, cam ve silecek hareketleri üzere denetimleri uzaktan yapmanıza imkan tanıyor.

Araçta yer alan ana denetim ekranı, akıllı telefonunuzdan aldığı bilgileri işleyerek bir asistan misyonu görmesinin yanı sıra hatırlatıcı, navigasyon, müzik, arama ve sesli asistan dayanağı sunuyor. Şoförün yorgunluk durumu hakkında kimi teklifler de verebilen sistem, kullanıcılara yeni jenerasyon bir sürüş tecrübesi vadediyor. Huawei HiCar'ın hangi ülkelerde kullanılabileceğini ve başka tüm özelliklerini önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu