Hyundai’den rakiplerine hodri meydan! Sıfır otomobili vergiler dahil 300 bin TL’ye satıyor!

Otomobil sektöründeki dev isimlerden biri olan Hyundai, Türkiye’de üretim yapan ender otomobil üreticilerinden de biri. Hali hazırda Türkiye’de i20’den Bayon’a kadar pek çok model üreten Güney Koreli otomobil devi, ÖTV matrahlarında yapılan güncelleme sonrasında fiyatlarını değiştirdi.

Normal şartlarda Hyundai’deki en ucuz otomobilin fiyatı 400 bin TL seviyesine yakındı. Yani genel olarak sıfır bir otomobil almak için 400 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyordu. Lakin ÖTV matrahlarında gerçekleşen güncelleme sonrasında bu durum değişti.

Bilindiği üzere Fiat’tan, Renault’a kadar pek çok otomobil üreticisi giriş seviyesindeki otomobillerinin fiyatını güncelledi. Lakin bu güncellemeler içerisindeki en büyük fark Hyundai kanadında oluştu. Öyle ki hali hazırda Hyundai bayilerinde 300 bin TL’ye sıfır bir otomobil almanız mümkün.

Piyasayı az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere mevcut düzenleme sonrasında piyasa da bazı şartlar değişmiş oldu. Orta segmentteki pek çok otomobilin fiyatında değişimler gerçekleşmedi. Yani fiyatlar aynı kaldı. Giriş segment otomobillerde ise 50 bin ile 80 bin arasında fiyat değişimleri oldu.

Başa dön tuşu