Jaguar I-Pace Tanıtıldı: İşte Fiyat ve Özellikleri!

İngiliz araba devi Jaguar, Türkiye’de de etkin olarak sattığı elektrikli crossover “I-Pace“i yeniledi. Gerçekleştirilen bir aktiflikte tanıtılan crossover, şık tasarımı ve teknik özellikleriyle kendine hayran bırakmayı başaracak üzere görünüyor.

Jaguar I-Pace, marka ile özdeşleşen ızgara dizaynına sahip. Fakat bu kere kapalı tasarım edilmiş ki bu da aracın elektrikli olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Epey sert bir görünüme sahip olan elektrikli crossover arabanın şerit LED farları ve kaputundaki havalandırma kısmı, araca doğal bir modifiye havası katmış durumda.

Karşınızda 2023 model Jaguar I-Pace

Ön kısımdaki etkileyici far tasarımı, art kısımda da izlerini gösteriyor. Crossover, incecik art aydınlatmalara sahip ve epey şık görünüyor. Aracın geçmişte ödül alan tasarımı, artık çok daha güzel bir düzeye ulaşmış durumda.

Aracın iç dizaynına baktığımızda lüks bir ömür alanı ile karşılaşıyoruz. Araçtaki multimedya ekranı, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto takviyesi sunuyor. Spotify, Amazon Alexa what3words ile navigasyon özelliğine sahip olan multimedya ekranı, uzaktan güncellenebilecek halde dizayn edildi. Tüm bunlara ek olarak; araçta panoramik cam tavan opsiyonu da bulunacak.

Tasarımı yenilenen I-Pace’in kaputunun altında ise geçmiş yıllarda kullanılan motor var. 394 beygir gücündeki çift elektrik motoru, bu crossover arabanın 4,5 saniyede 0-100 km/sa hızlanmasını tamamlamasını sağlıyor. Aracın bataryası ise 470 kilometre civarında menzil sunacak. 100kW DC şarj aygıtına bağlanan araç, 15 dakikada 127 kilometre menzil sunacak kadar şarj olacak.

İşte bu özelliklere sahip olan Jaguar I-Pace, an prestijiyle İngiltere’de ön sipariş için açılmış durumda. Aracın Mayıs 2023 üzere sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Aracın fiyatı ise 70 bin sterlin seviyelerinden başlıyor. Aracın 2022 model versiyonu, Türkiye’de 2.956.075 TL‘den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor…

Başa dön tuşu