Jaguar, Tesla’dan Vazgeçenlere İndirim Uygulayacak

Jaguar, elektrikli modeli I-Pace ile birlikte yeni jenerasyon araba pazarında yerini almış oldu. Firmanın Avrupa performansı hiç fena olmasa da işler, kelam konusu ABD olduğunda çok da yolunda gitmiyor. Jaguar’ın sunduğu %0 finansman avantajına karşın İngilizler, ABD’de sırf 1500 adet araba satabildi. 

Jaguar da bunun üzerine piyasada dominant olmak için var olan elektrikli araba kullanıcılarını, bilhassa de Tesla kullanıcılarını maksat almaya karar verdi. 

Tesla'yı bırakıp Jaguar'a geçenlere 3 bin dolar indirim var

Jaguar I-Pace'in fiyatı 69,950 dolar olarak belirlenmişti. Artık, bu aracı tercih edenlere sunulan 5000 dolar indirim ve 7000 dolarlık sıfır faizli kredi ile birlikte 3 bin dolarlık bir ‘Tesla’ indirimi sunuluyor. Böylelikle aracı alırken 55 bin dolar civarında bir para kâfi oluyor.

İngiliz üretici, indirimli fiyattan faydalanmak için 2019 model bir I-Pace almanın kâfi olduğunu söylüyor, yani eski Tesla’yı illa getirmek gerekmiyor, Kampanya, iştirak gösteren bayilerde geçerli lakin ABD’de aylık 200 adet Jaguar I-Pace satıldığı için muhtemelen tüm bayiler bu kampanyaya katılacaktır. 

Tesla'nın hakimiyeti tehlikede

Tesla hayranları, Jaguar’ı adeta topa tutmuş olsa da Tesla'nın üretimleri vaktinde yetiştirememesi ve ihtişamlı kelamlarını tutmakta sık sık zorlanmasıyla biliniyor. Ayrıyeten bu strateji sık sık kullanılan bir stratejidir.

Kampanya sırf Ağustos sonuna kadar geçerli olacak lakin firmanın gözünü en üste diktiğini ve gerektiğinde ne kadar rekabetçi olacağını göstermesi açısından büyük değer taşıdığını belirtmekte yarar var.

Başa dön tuşu