Kia’nın UFO’lara Benzeyen Elektrikli SUV’u ‘Futuron’

Çin'de yılın en büyük etkinliklerinden bir tanesi olarak kabul gören “2019 China International Import Expo” aktiflikleri bugün prestijiyle başladı. Dev şirketler, 10 Kasım'a kadar yeni teknoloji ve eserlerini bu aktiflik kapsamında duyuracaklar. Bu etkinliklere katılan şirketlerden bir tanesi de Güney Kore'nin tanınan araba üreticilerinden Kia.

Kia, aktifliklerin başlaması ile birlikteyeni bir araba tanıtımıyaptı. “Futuron” olarak isimlendirilen bu konsept tasarım, elektrik motoru olan bir SUV. Araç her haliyle gelecekten geldiğini gösteriyor ve bir otomobilden çok UFO üzere görünüyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri birinci olarak Futuron ile tanıştıralım akabinde da bu aracın teknik özelliklerine bakalım.

Futuron, SUV görünümlü bir spor araba. Büsbütün elektrikli olan bu araçta çekiş gücü, dört tekerden sağlanıyor. Aracın dingil aralığı 3 metre. Toplam uzunluğu ise 4.8 metre. Yani bu araçla her yere girmek çok da mümkün değil. Ama aracın etkileyici görünümü, bu büyük boyutların önüne geçecek üzere görünüyor.

Aracın dışı kadar içi de can alıcı bir dizayna sahip. Tahmin edebileceğiniz üzere bu aracın otonom sistemi mevcut. Münasebetiyle mühendisler, aracı daha eğlenceli bir hale getirebilmek için bir dizi çalışmalar yapmışlar ve bu çalışmaların sonucunda neredeyse büsbütün cam olan farklı bir tasarım geliştirmişler.

Kia, aracın donanımsal özelliklerine değinmedi. Ayrıyeten aracın gerçek olup olmayacağını da bilmiyoruz. Ama bu araç, Kia'nın elektrik motoru olan geleceğin araçlarına karşı bakış açısını gösteriyor. Bakalım Kia, bir mühlet sonra bu türlü bir araçla karşımıza çıkacak mı yoksa bu konsept tasarım, tarihin tozlu sayfalarında mı kalacak.

Başa dön tuşu