Klasik Sezonu Bodrum’da Açılıyor

2021 Türkiye Klasik Araba Şampiyonası birinci iki yarışı, 19-20 Haziran tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştiriliyor. Klasik Araba Kulübü tarafından ICRYPEX ana sponsorluğunda Hapimag Sea Garden Resort katkılarıyla düzenlenecek olan yarışlara, 85 klasik araba katılacak.

19 Haziran Cumartesi günü Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’dan başlayacak olan 2021 ICRYPEX Bahar Rallisi’nde maviyle yeşilin buluştuğu Gökova körfezine yönelecek gruplar, Ören Marina’daki molanın akabinde yine Yalıçiftlik’e dönerek akşam saatlerinde birinci yarışı tamamlamış olacaklar. Gruplar, her iki yarışta da trafiğe açık yollarda belirlenen denetim noktaları ortasındaki araları belli bir süratte geçme aslına dayalı ‘Sabit Sürat Testleri’nden oluşan parkuru yanılgısız bir halde tamamlamaya çalışacaklar.

20 Haziran Pazar sabahı ise bu sefer 2021 ICRYPEX Batı Anadolu Rallisi için direksiyona geçecek olan iştirakçiler, Kızılağaç bölgesindeki etapların akabinde Bodrum merkezden geçerek Akyarlar’daki finişe ulaşacaklar. Türkiye Araba Sporları Federasyonu himayesinde 2021 Demir Berberoğlu Dönemi kapsamında düzenlenen yarışlar Pazar akşamı Radisson Colleciton’da gerçekleştirilecek Gala Yemeği ve Ödül Merasimi ile sona erecek.

Klasik Araba Kulübü Lideri Durgut Berberoğlu, tertip ile ilgili yarptığı açıklamada “Pandemi periyodunu ulusça aldığımız önlemlerle birlikte atlatacağımız istikametindeki umudumuzu hiç yitirmeden, 2’si 1 Ortada klasik rallilerimizi Bodrum yarımadasının tarihi ve tabiat güzellikleriyle büyüleyen rotasında açmaktan memnunluk duyuyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu