Kuru Otların Tutuşması 60’tan Fazla Aracı Küle Çevirdi

Görgü şahitlerinin sözlerine nazaran geçtiğimiz pazartesi günü, Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin Bakersfield şehrinde yaşanan olayda, seyir halindeki bir kamyonetten sıçrayan ve ne olduğu şimdilik tam olarak anlaşılamayan bir şey, yol kenarında bulunan kurumuş otların tutuşmasına neden oldu. Alevlerin kurumuş otlar üzerinde saniyeler içine yayılması, yangının Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük ikinci el araba satıcısı olan CarMax'ın satılık araçlarını beklettiği otoparka kadar sıçramasına neden oldu. Kısa bir müddette 20 dönümlük yere yayılan yangın, 60'tan fazla aracın kullanılamaz hale gelmesine neden oldu. Birinci belirlemelerde hasarın 2.1 milyon dolar olduğu açıklansa bile, CarMax yetkilileri bu sayının daha da artabileceğini söz ettiler. İşte bir haber ajansı tarafından görüntülenen o anlar;

Yetkililer yangının neden kaynaklandığına dair bir açıklama yapmak için şimdilik erken olduğunu düşünüyorlar. Yaz mevsiminde yüksek sıcaklıklarıyla ünlü olan bu kentte esasen sık sık kuru otların tutuşmasından kaynaklanan yangınlar görülüyor. Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan Kaliforniya Karayolları Polis Departmanı, görgü şahitlerinin bahsettikleri üzere bir kamyonetin ve rastgele bir araçtan sıçrayan bir maddeyi de görmediklerini belirttiler. 

Nedeni şimdi tam olarak anlaşılamayan ve önemli maddi hasara neden olan bu yangın ile ilgili olarak hem polisler hem de CarMax yetkilileri, en büyük talihlerinin bu karmaşa içerisinde hiç kimseye bir şey olmaması olduğunu açıkladılar. Polis gruplarının araştırma çalışmaları devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu