Volkswagen’in yeni canavarı Golf R Plus olacak!

Otomobil dünyasında büyük bir hisseye sahip olan Volkswagen firması geliştireceği yeni modeli Golf R Plus ile rakiplerine fark atmaya hazırlanıyor.

Volkswagen’in yeni canavarı Golf R Plus olacak!

Volkswagen, bilhassa Golf modeli ile yakaladığı 45 yıllık başarıyı, üzerinde çalıştığı yeni Golf R Plus modeli ile sürdürmeyi hedefliyor.

Volkswagen, Golf ailesinin yakaladığı bu popülerliğin taze kalmasını sağlayacak Golf R Plus isimli bu yeni modelinin, şimdiye kadar üretimi yapılan Volkswagen Golf modellerinin içerisinde performans açısından en güçlü model olması için  Almanya’nın Braunschweig merkezinde yer alan AR-GE merkezinde ağır çalışmalar gerçekleştiriyor.

Geliştirilmekte olan bu yeni Golf modelinin teknik özellikleriyle ilgili elde edilen bilgiler arabanın tam manasıyla bir canavar olacağını bizlere haber veriyor.

Golf R Plus’ın teknik özellikleri vefiyatı

Golf R Plus’ın 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 3.9 saniyede çıkabilecek bir motorla kullanıcılara sunulacağı belirtilirken, dört tekerde de tıpkı derecede çekiş gücünü hissettirecek yedi ileri çift kavramalı şanzıman sayesinde bu motorun 380 ila 400 beygir ortasında bir güç üreteceği söyleniyor. Araçta yer alacak 2 litre akaryakıtlı turbo motor Audi tarafından yalnızca bu model için geliştiriliyor.

Audi RS3 ve Mercedes-AMG A45 üzere modellerin karşısında uzunluk gösterecek olan Golf R Plus’ın daha özgün bir yapıya sahip olması için haberin fotoğrafında yer verdiğimiz Golf R400  ve yarış arabası olan Golf TCR modellerinden tasarım ve teknoloji manasında yararlanılacağı belirtiliyor.

Seri üretimi yapılıp yapılmayacağı konusunda şimdi karar verilmemiş olan bu yeni Golf modelinin fiyatı konusunda da firma yetkilileri tarafından rastgele bir açıklama yapılmazken firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere nazaran modelin yurtdışı satış fiyatının 55 bin dolar düzeyinde olacağı iddia ediliyor.

Başa dön tuşu