Lamborghini Huracan Spyder’ın Pisti Ağlatan Hız Testi(Video)

Olağanüstü güçteki spor arabaları ile gerçekleştirdiği azami sürat testleriyle bilinen Johnny Bohmer Proving Grounds YouTube kanalı, bu kere Lamborghini Huracan Spyder’ı terletti. Test için Florida'da bulunan 5.1 kilometre uzunluğundaki bir uzay üssünü kullanan takım, tabiri caizse pistin tozunu attırdı.

Ekip, deniz düzeyinin biraz üstünde, son derece düz olan bu pistin 4.3 kilometresini kullanıyor. Hava sıcaklığının ve rüzgar suratının uygun şartlarda olmasını pahalandıran takım, 160 km/s hıza 9, 315 km/sa sürate ise 58 saniyede ulaştı. Görüntüde, aracın bu sürate ulaşmak için pistin 3.7 kilometresini kullandığını görülüyor.

Stok RWD Huracán Spyder, V10 motoru sayesinde 571 beygir gücü üretebiliyor. Johnny Bohmer Proving Grounds’ın paylaştığı görüntüde, arabanın 305 km/s hıza etkileyici bir biçimde tırmandığını görüyoruz. Saatte 315 kilometre suratı gördükten sonra yavaşlayan Huracán Spyder, muhakkak daha yüksek suratlara çıkabileceğini ortaya koyuyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere araçta 571 beygir gücünde bir motor bulunuyor. Bu da, Huracán Spyder’ın 322 km/s hıza çıkabileceği manasına geliyor; lakin sürat testlerinde tek kriter aracın performansı olmuyor. Sıcaklık, rüzgar, lokasyon ve gibisi atmosferik şartlar, testleri etkileyebiliyor. 

Lamborghini Huracan Spyder’ın sürat testi videosu

Başa dön tuşu