Lamborghini Murcielago V12 Motoru, İnternette Satışta

Yeterince paranız varsa paranızı harcayabileceğiniz pek çok ilgi cazip alternatife ulaşabiliyorsunuz. Binlerce dolarlık aksiyon figürü mü istiyorsunuz? Hayaliniz altın kaplama, kıymetli taşlarla bezeli bir akıllı telefon mu? Ya da düşleriniz bir Lamborghini V12 mi süslüyor? Hepsini internette bulabiliyorsunuz. 

İnternet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz en büyük sitelerden olan Ebay’de satılan bu Lamborghini Murcielago V12 motoru sadece 31 bin dolara (180 bin TL) sizin olabiliyor. Bir Şahin'e takmayacağınız (muhtemelen şaseye oturmaz, oturursa da arabayı parçalar) bu performans canavarı birtakım şahıslar için hakikaten 'kelepir' olsa da pek çok kişinin sadece hayallerini süslüyor. 

Benzini içen sürat canavarı

6.2 litrelik bu motor, bir kazada ön tarafını çarpan bir Murcielago’dan çıkartılmış. Aracın motoru art kısımda bulunduğu için motor ziyan görmemiş. Araç hayatına devam edemese de motoru hala problemsiz çalışıyor. 

Lamborghini’nin V12 motorları, piyasaya çıkan birinci Muira’lardan bu yana 40 yıl boyunca piyasada yer aldı. Murcielago’ların üretiminin sona ermesiyle birlikte V12’ler de üretimden kalktı. Bu etkileyici motor, 0’dan 100 km’ye yalnızca 3,8 saniyede çıkabilmeyi sağlıyor. 

Yalnızca 7.000 kilometrede

Ebay ilanına nazaran motor sırf 7.052 kilometre yapmış durumda. E-gear tek geçişli otomatik transmisyona sahip olan motor, bir manada bugüne kadar hiç gerçek performansını gösterememişti. Motorun imajı de epeyce pak kullanıldığını ve hasar görmediğini doğrular nitelikte. 

Kenarda köşede bir araba modifiye etmek için yaklaşık yarım milyon liranız varsa, bu artık bulunamayan pak V12 motor sizin için ülkü. Geri kalanlarımız için ise alternatif Lamborghini modeli, yeni gelecek olan Lamborghini Huracan LEGO seti üzere duruyor.

Başa dön tuşu