Lamborghini, Prestijini Korumak İçin Üretimini Sınırlayacak

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, Bologna’daki yeni boyama tesislerinin açılışında konuştu. Domenicali, 2019’da 8.000’den fazla araç satmayı beklediklerini ve satış amacı olarak belirledikleri 10.000 satışa çok yaklaştıklarını belirtti.

CEO, Lamborghini’nin itibarını müdafaası açısından sonsuza dek büyüme gösteremeyeceklerini ve bu satış sayılarını sınırlandırarak seçkinliklerini müdafaayı amaçladıklarını açıkladı. Domenicali, bu yılki satışların artmasının nedeni olaraksa mevcut eser portföyünün firmanın emelleriyle uyumlu olmasından kaynaklandığını düşünüyor.

Lamborghini, Automotive News’in haberine göre bu satış sayılarından sonra ezeli rakipleriyle uzunluk ölçüşebilir kâr marjına sahip duruma geldi. İtalyan araba üreticisi, 2018’de 1,42 milyar euro kâr elde etmişti. 2019 yılında ise bu kârın 1,7 milyar euroya çıkması bekleniyor.

Stefano Domenicali, yakın bir vakitte elektrikli araç üretmeyi düşünmediklerini bir defa daha tekrarladı fakat sıkı emisyon kuralları yüzünden firma, 2025’e kadar tüm modellerinde hibrit ünite kullanmak zorunda.

Başa dön tuşu