Makyajlanan Audi Q7 2020, Yenilikçi Donanımlarıyla Tanıtıldı

Audi'nin uzun müddettir beklenen SUV modeli Q7 2020, dış dizaynda pek bir değişikliği getirmese de yeni ve dijital donanımlarıyla birlikte daha yenilikçi bir aracı müşterilerinin beğenisine sundu.

Aracın dışını incelediğimiz vakit Q7'nin ızgarasının nispeten daha da geniş olduğunu ve geri kalan dizaynda da ufak değişiklikler yaptığını görebiliyoruz. Yine tasarlanan farlar aracın görünüşünde ufak bir değişiklik oluştururken ön ve art tamponlardaki ince değişikliklerin araca farklı bir hava kattığını da söyleyebiliriz.

Aracın içerisini incelediğimiz vakit büyük değişikliklerle karşılaşabiliyoruz. Çift dokunmatik ekranın yanı sıra yenilenmiş bir ön konsol bizleri karşılıyor. Audi, dijital aksamların önemli manada arttığı yeni modelde aracın içinin 11 milimetre daha genişletildiğini belirtti. Bu fark natürel ki de birçok kişinin anlamayacağı ölçekte bir fark olsa da Audi'nin, yeniliklerin sonucunda aracın küçülmediğine vurgu yapmak maksadıyla bu türlü bir açıklama yaptığı düşünülüyor.

Elektronik aksamlara bakmaya devam edecek olursak standart pakette Audi connect sistemlerini sunacak olan Q7, Amazon Alexa ile uyumlu olarak çalışabilecek. Aracı yarı otonom hale getirecek olan Car-to-X sistemiyse önümüzdeki günlerde araçla buluşacak.

Tüm motor seçenekleri 48 voltluk yarı hibrit sisteme sahip olan Audi, Avrupa'da iki dizel ve bir adet akaryakıtlı seçenekle  müşterilerini karşılayacak. Aracın yakıt tüketim dataları şimdi açıklanmadı.

Başa dön tuşu