Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team Garajındaki PETRONAS Pist Laboratuvarı Sahne Arkası

PETRONAS Pist Mühendisleri Stephanie Travers ve En De Liow, PETRONAS Pist Laboratuvarı’nda özel bir sahne gerisi çeşidi gerçekleştirdi.

Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Team garajında bulunan son teknoloji laboratuvar, PETRONAS Pist Mühendisleri tarafından her Grand Prix’de yaklaşık 150 PETRONAS Sıvı Teknolojisi Çözümleri™ numunesini izlemek ve tahlil etmek için kullanılıyor.

Laboratuvarlarında özel teçhizatlar kullanan PETRONAS Pist Mühendisleri, her seanstan evvel ve sonra sıvıların numunelerini alıyor ve tahlil ediyor. Tahlil Primax yakıtı, Syntium yağı ve Tutela işlevsel sıvılarının F1’in teknik düzenlemeleriyle uyumlu olmasını ve optimum düzeylerde çalışmasını sağlıyor.

Takımın Unvan ve Teknoloji ortağı PETRONAS, 2010’dan beri Mercedes-AMG PETRONAS Formula One Ekibine güç veriyor ve Fluid Technology Solutions™ (Sıvı Teknolojisi Çözümleri) grubun performansına, güvenilirliğine ve verimliliğine değer biçilmez katkılarda bulunmaya devam ediyor.

Stephanie Travers ve En De Liow, 2018 ve 2019 PETRONAS global yetenek arama programlarındaki muvaffakiyetlerinin akabinde Pist Mühendisleri olarak atandılar.

Bugün PETRONAS Pist Laboratuvarı’nda sıvı tahlili yapmak için Formula 1 takvimi boyunca her Grand Prix’ye Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team ile birlikte seyahat ediyorlar. Ayrıyeten Malezya ve İtalya’daki daha kapsamlı PETRONAS Fluid Technology Solutions™ (Sıvı Teknolojisi Çözümleri) grubu tarafından destekleniyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu