Mercedes-Benz A-Serisi Türkiye fiyatı muhakkak oldu!

Erhan Doğru

Mercedes-Benz, A Serisi’nin dört kapılı birinci seçeneği olan Sedan’ı Türkiye’de piyasaya sürdü. Birinci olarak uzun aks aralığına sahip versiyonu Çin’de tanıtılan araç Avrupa pazarından 3 ay sonra Türkiye’ye giriş yaptı.

Mercedes-Benz, Yeni A-Serisi Sedan ile kompakt sınıfta standartları yine belirliyor.

Türkiye pazarı için büyük ehemmiyet taşıyan Yeni A-Serisi Sedan, akaryakıtlı ve dizel motor seçenekleri ile 246.100 TL’den başlayan fiyatlarla Haziran ayı prestijiyle satışa sunuluyor.

Alman otomotiv devi, yeni aracın yıl sonuna kadar toplam satışlarda en az %10’luk hisse almasını amaçlıyor. Böylece Mercedes-Benz, Premium kompakt araba pazarında başkan pozisyonunu muhafazayı hedefliyor.

A Serisi sedan kabininin içinde de çokça teknolojiye kavuşmuş. Firmanın A-Serisi ile bir arada tanıttığı MBUX bilgi cümbüş sistemi sedan modelin içerisine de taşınmış. Bu sistem dijital gösterge paneli ve “artırılmış gerçekliğe” sahip dokunmatik tuşları içeriyor. Mercedes bu sistemin şimdiye kadar ürettikleri en gelişmiş sistem olduğunu sav ediyor.

Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Konseyi Üyesi Şükrü Bekdikhan: “A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor.”

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan’ı Türkiye pazarına tanıtmak emeliyle 13 Haziran tarihinde Swissotel’de bir basın lansmanı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Konseyi Üyesi Şükrü Bekdikhan, A-Serisi’nin Mercedes-Benz markasını otomotivden mobilitiye taşıyan bir seri olduğunu belirterek; “A-Serisi ile Mercedes-Benz konforu ve teknolojisini daha ulaşabilir düzeye taşıyarak her yaşı içine alan, kendimize mahsus bir kuşağı oluşturduk. A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor. Haziran ayı prestijiyle satışa sunduğumuz Yeni A-Serisi Sedan’ın 2019 yılı satışlarımızın en az %10’luk dilimini oluşturmasını bekliyoruz. Aracımızın Türkiye pazarı için başta gelen modellerden biri olacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu