Mercedes-Benz Arabalarını Bilerek Yavaşlattığını İtiraf Etti

Mercedes-Benz, EQS ve EQE’nin kilitli bir özelliğinin açılması için abonelik paketi başlattı. Yıllık 900 dolara kadar ulaşan abonelik paketi, araçların motor gücünün artmasını sağlıyor.

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz, Türkiye’de de satılan elektrikli otomobillerinden EQS ve EQE için dikkat çeken bir karar aldı. Artık otomobillerini bir nebze daha iyileştirmek isteyen tüketiciler, tıpkı Netflix kullanıyormuş gibi aylık ödeme yapıp, bazı avantajlardan yararlanabilecekler.

Mercedes-Benz tarafından yapılan açıklamalara göre bahsi geçen elektrikli otomobillerde “Acceleration Increase” olarak isimlendirilen, varsayılan olarak kilitli bir özellik var. Bu özellik, araçların elektrik gücüne ekstra performans sağlıyor. Öyle ki varsayılan olarak 215 kW güce sahip olan bir motorla gelen EQE, bu özellik devreye alındığında 260 kW güç üretebiliyor. Benzer bir şekilde, EQS’in 265 kW motor gücü, Acceleration Increase özelliği sayesinde 330 kW olarak güncelleniyor. Hal böyle olunca ekstra ödeme yapan tüketici, aslında daha güçlü EQ otomobil kullanma imkanı yakalamış olacak.

Peki artan güç, araçlarda ne gibi değişiklikler oluşturuyor?

Mercedes-benz eqs

Motor gücünün artması demek, aracın daha iyi bir şekilde hızlanması demek. Öyle ki Acceleration Increase özelliği aktif edildiğinde, EQE sedanın 0-100 km/s hızlanma süresi 6 saniyeden 5,1 saniyeye düşüyor. Aynı modelin SUV versiyonu ise 0-100 km/s hızlanmasını 1 saniye iyileştirerek 5,2 saniyeye indiriyor. Aynı durum, EQS’in sedan ve SUV versiyonlarında da geçerli. Elbette daha yüksek gücün, menzili kısaltabileceği olasılığını unutmamak gerekiyor.

Her Zerresiyle Kendine Hayran Bırakan 2024 Mercedes-Benz E-Serisi Tanıtıldı

Peki ne kadar?

Mercedes-Benz, EQE’nin SUV ve sedan versiyonları için Acceleration Increase özelliğini aktifleştirmek isteyen tüketicilerin, aylık 60 dolar (yıllık 600 dolar) ödeme yapması gerektiğini açıkladı. EQS’in sedan ve SUV versiyonu için özellik kilidini açmanın maliyeti aylık 90 dolar (yıllık 900 dolar). Bu ilginç kararın tüketiciler tarafından onay alıp almayacağını henüz bilmiyoruz.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/4/27/23701009/mercedes-benz-eqs-eqe-monthly-subcription-acceleration-increase-unlock-paywall-pricing

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu