Mercedes GLA Görselleri Yayınlandı

Mercedes'in her vakitten daha da geniş bir hale gelen kompakt otomobil serisi, artık A-Class Sedan araçları ve GLB araçları da içerisine alıyor. Dahası, Çin'de C-Class'a oranla daha ucuz olan art yolcu koltuğu daha geniş A-Class modelleri de bulunuyor. Yeni isimler eklemek yerine kompakt segmentindeki neredeyse tüm araçlarını yenileyen Mercedes, şimdiyse yeni bir araç üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz aylarda önemli bir kamuflajla birlikte ortaya çıkan GLA, söylentilere nazaran Eylül ayında Frankfurt Motor Show'da ortaya çıkacak.

A-Class'ı andıran GLA modelinin daha yüksek bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Emsal bir tasarımı hatchback formunda ele almış olan Mercedes, keskin çizgilerin bilakis daha kıvrımlı çizgilere sahip. Yeni kuşak daha geniş olduğu için aracın boyutlarının da daha geniş olduğunu belirtelim.

Standart GLA, yeni kuşak Mercedes kompakt araçlarda bulunan yüksek teknolojili göstergeleri ve panoları edinecek. Aracın daha üst paketlerindeyse 10,25 inçlik ekranların bulunması bekleniyor. Aracın büyüyeceğinden bahsedilse de araçta 7 koltuk bulunmayacağını da belirtmekte yarar var.

Başa dön tuşu