Mercedes’in Geçmişle Geleceği Bir Araya Getirdiği Araç

Konsept arabalar, günümüzün teknolojik gelişmeleriyle geleceğin iddiası teknolojik gelişmelerini harmanlanmasından ortaya çıkıyor ve hayli enteresan dizaynlara sahip olabiliyor. Konsept arabalar, ekseriyetle geleceğe yönelik olarak tasarlanıyor. Mercedes’in ortaya çıkan yeni konsept tasarımı ise 1901 model Mercedes 35 PS modelini geleceğe taşıyor.

Araç, tarihi imajını koruyor

Mercedes bugün Vision Mercedes Simplex konseptini açıkladı. Bu konseptin içerisinde 1901 yılında üretilen Mercedes 35 PS modelinin tasarımı da yer alıyor. Yeni bir görünüm kazanan araba epey sade ve şık görünüyor. Birinci görünüşte bile nostalji havasını yaşatan konsept 35 PS, tekerlekleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Muhtemelen elektrikli olarak yine yorumlanan araba, iki kişilik.

Aracın ızgara kısmı da değişik kısımlardan birisi. Rose Gold renkli bir çerçeveyle çevrilen ızgara kısmında, 20. yüzyılın başlarındaki Mercedes logosunu dijital olarak gösteren üç boyutlu bir ekran yer alıyor. Aracın iç kısmındaki gösterge paneli ise radikal bir formda kolaylaştırılmış durumda. Şoförler artık sırf gereksinimi olan bilgileri görebilecek. Direksiyon kolunun tasarımı ise gemilerden esinlenilmiş üzere. Aracın siyah ve beyaz karışımı rengi, bir kontrast oluştururken mavi iç döşeme aracı daha şık hale getiriyor.

Pek çok üretici ve dizayncı gelecekteki araçların bir önizlemesini yapmak için konsept dizaynlar yapıyorlar. Mercedes-Benz’in gelecek vizyonunu ortaya koyan bu tasarım üretime geçer mi geçmez mi şimdi bilmiyoruz ama ilerleyen vakitlerde bu türlü dizaynlar göreceğimiz açık.

Başa dön tuşu