Mercedes’in ‘Vision AVTR’si Sokaklarda Görüntülendi

ABD'nin Las Vegas kentinde dün prestijiyle başlayan CES 2020 aktiflikleri, birbirinden yeni teknolojilerle tanışmamıza vesile oldu. Dünyanın dört bir yanından bu aktifliğe katılan teknoloji üreticileri, birbirlerinin peşi sıra sahne aldılar ve geliştirdikleri en yeni teknolojileri, tüketicilerle buluşturdular. CES 2020 aktifliklerine katılan şirketlerden bir tanesi de Almanya merkezli araba devi Mercedes'ti.

Mercedes, CES 2020 aktiflikleri kapsamında tüketicilerin karşısına çok özel bir konsept araç ile çıktı. “Vision AVTR” olarak isimlendirilen bu araç, adeta bilim kurgu sinemalarından çıkmış üzere görünüyor, sunduğu etkileyici özellikler ve dizaynıyla da kendisine hayran bırakıyordu. Mercedes'in yaptığı açıklamaların akabinde bizler de bu aracın ne üzere özelliklere sahip olduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Mercedes'in yeni konsept arabası, tüketicilerin hizmetine sunulmayacak. Aslına bakacak olursak kapıları bile olmayan bu aracı şu an için piyasaya sürmek pek de mümkün değil. Fakat yaşanan yeni gelişme, Mercedes Vision AVTR'nin piyasaya sürülse, yollarda nasıl dolaşacağını ortaya koyuyor. Zira Mercedes, aracın tanıtımını yaptıktan sonra küçük bir de Las Vegas turu yaptı. 

Mercedes Vision AVTR'nin yollara düşmesi, CES 2020 aktifliklerine katılan konukların de ilgisini çekti. Birtakım şahıslar, bu tarihi sayılabilecek olan olaya şahit olduğu için kendisini şanslı hissederken bazılarıysa Mercedes Vision AVTR'nin yollardaki halini ölümsüzleştirmekiçin akıllı telefonlarına sarıldı. Hal bu türlü olunca da çekilen ve internette paylaşılan görüntüler, bir anda toplumsal medyanın gündemine oturdu.

Sizlerle az sonra paylaşacağımız video, Mercedes Vision AVTR'nin halka açık bir caddede dolaşacak olsa etrafından nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor. Ayrıyeten kelam konusu sürüş görüntüsü, Mercedes Vision AVTR'nin direksiyonsuz ve orta konsola yerleştirilen bir dokunmatik kumandaylanasıl denetim edilebileceğini de gösteriyor. Dilerseniz artık sizleri, Mercedes Vision AVTR'nin sürüş görüntüsü ile başbaşa bırakalım.

Mercedes Vision AVTR sürüş videosu

Başa dön tuşu