Mercedes’in Yaklaşmakta Olan ‘S Serisi’, Böyle Görünecek

Otomobil kesiminin en değerli isimlerinden Mercedes, elektrik motorlu araçlara değer veren araba üreticilerinden bir tanesi. Şirket, yakın bir gelecekte tüketicilerin karşısına elektrik motorlu araçlarla çıkmaya hazırlanırken artık, Mercedes'in lüks sedanı “S” serisine ilişkin manzaralar ortaya çıktı.

Mercedes'in yaklaşmakta olan S serisi, bir mühlet evvel casus kameralara yakalanmıştı. O periyot ortaya çıkan manzaralar, Mercedes S serisinin nasıl görüneceğini tam manasıyla göstermiyordu lakin artık, aracın casus kameralara yakalanan imajlarından esinlenilerek gerçekte nasıl görünebileceğine dair bir tasarım çalışması yapıldı. Dilerseniz, elektrik motorlu olması beklenen yeni S serisinin imgelerine bakalım.

Karşınızda yeni Mercedes S serisi

Tasarım çalışmasına yakından baktığımız vakit, aracın ziyadesiyle şık LED farlara sahip olacağını söyleyebiliyoruz. Ayrıyeten aracın ızgara kısmına de tekrar bir bakış atılmış ve bu tasarım çalışmasının Mercedes'e ilişkin olduğunu düşündürüyor. 2013 yılından beri araba tutkunlarının gözdelerinden bir tanesi olan araç, yeni serisiyle de isminden sıklıkla kelam ettirecek üzere görünüyor.

Tasarımın art kısmına baktığımız vakit, keskin hatlara sahip stoplar görüyoruz. Bu farlar, şirketin CLS serisi araçlarındaki stoplarına bir epey benzerlik gösteriyor. Ayrıyeten aracın kapı kollarının açılabilir bir yapıya sahip olması, yeni Mercedes S serisinin yenilikçi teknolojilere sahip olacağının da bir göstergesi.

Mercedes'in yeni S serisinin, 2.9 ve 3.0 litrelik motor seçeneklerine sahip olması ve bunlara ek olarak bir dizi hibrit motor seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Daimler AG CEO'su Ola Kallenius tarafından yapılan açıklamalara nazaran araç, V12 motora sahip olmaya devam edecek. Fakat şu an için, Merdeces'in yeni S serisinin tam manasıyla hangi motor seçeneklerine sahip olacağı ve tüketicilere neler sunabileceği bilinmeyen.

Başa dön tuşu