Suzuki Türkiye’den Son Günlerdeki İddialar Hakkında Açıklama

Suzuki Türkiye, son zamanlarda ülkemizde araçlarına ilişkin gündeme gelen iddialar hakkında açıklama yaptı. Şirket, kasıtlı olarak ucuz ve düşük kalite araçlar satıldığı iddialarını reddetti.

Japon otomobil devi Suzuki, son zamanlarda “Türkiye’de kasıtlı olarak ucuz veya düşük kalite araçlar satılıyor.” iddialarıyla gündeme gelmişti. Buna ek olarak koltukları paslı çıkan bir Vitara modeli alan vatandaş da sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Vatandaş, konuyla ilgili firmaya ulaştığında “Aldığımız yanıt, ‘Siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıymışsınız. Avrupa Birliği veya Amerika ülkesinde yaşamıyorsunuz. Türk ortaklarımız bize bilgi verdi. Ülkenizdeki davalar yıllar sürüyormuş. Türk yargısına bol şanslar, bizi de bir daha rahatsız etmeyin” yanıtını aldığını iddia etmişti. Bugün ise Suzuki Türkiye’den konuya ilişkin açıklama geldi. Marka, sosyal medyadan yaptığı ilk açıklamada açıklamada iddiaları reddetti.

GÜNCELLEME: Suzuki’nin müşterinin mağduriyetinin giderilim giderilmediği sorusuna verdiği yanıt:

Avrupa Standartlarına uygunluğu TSE tarafından tip onay belgeleri ile de teyit edilen Vitara modelimiz, Macaristan’daki tesiste tüm Avrupa ülkelerinde satılan araçlarla aynı standart ve özellikleri haiz olarak üretilmektedir ve dünya çapında bu konu ile ilgili bir müşteri şikayeti yaşanmamıştır. Ek olarak, üretimin doğasından kaynaklanan bu renk değişimi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yaptırdığımız testler ve aldığımız rapor sonucunda bir problem olarak görülmemiştir.

Bu konu, tüm dünyadaki Suzuki operasyonlarında bir problem olarak addedilmediğinden bir tamir önerisi de bulunmuyor. Ancak biz Suzuki Türkiye olarak, ilgili parçadaki renk değişikliği ve korozyondan görsel anlamda rahatsız olan müşterilerimiz için koruyucu işlemleri Yetkili Servislerimizde memnuniyetle yapacağız.

Bu konu ile ilgili şimdiye kadar 14 müşterimiz bize başvurmuştur. Kendileri ile bire bir görüşmelerimizi yaptık ve detaylı bilgi aktarımını ivedilikle sağladık. Müşterilerimizin yazılı talimat vermesi halinde gereken desteği her zaman vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Şimdiye kadar bu konuda bize ulaşan 14 müşterimizle birebir iletişim kurduk ve ihtiyaçları doğrultusunda hızlı bir şekilde destek sağladık. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en önemli önceliktir ve yazılı talepleriniz üzerine, gereken desteği sunmaya her zaman hazırız.

Sorularınız veya daha fazla bilgi almak istediğiniz konular olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Saygılarımızla.

Suzuki Türkiye tarafından yapılan ilk açıklama şu şekildeydi:

Başa dön tuşu