Ödül Töreni Oscar Ödülleri ile Taçlandı!

Her yıl düzenlenen ve sahiplerini bulan Oscar ödülleri bu yılda coşku ile kutlandı. Ödül töreni denilince ilk akla gelen ödül töreninde en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu ve en iyi yönetmen gibi ödüller sahiplerini buluyor. Bu yıl düzenlenen Oscar ödül töreni Los Angeles’ta düzenlenerek sunuculuğunu geçen sene sunan ve ünlü talk şov olan Jimmy Kimmel üstlendi. Görkemli bir törenle ödüller sahiplerini bulurken, Türkiye’de Disney+ canlı yayında yayınlandı.

Oscar Ödüllerini Kimler Aldı?

Türkiye’de canlı yayınlanan Oscar ödülleri kırmızı halı ile başladı. Türkiye saati ile 01:30’da başladı ve saat 02:00 gösterdiğinde ödüller verilmeye başlandı.

En iyi kadın Oyuncu ödülü Emma Stone (Poor Things) verilirken, en iyi erkek oyuncu ödülü ise Cillian Murphy (Oppenheimer) verildi. En iyi yönetmen ödülü ise Christopher Nolan verilirken Oppenheimer filmi ile alkışlandı.

En iyi yardımcı kadın oyuncu olarak ise The Holdovers filmi ile gündem de olan Da’Vine Joy Randolph almıştır. En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü ise Oppenheimer korku filmi ile gündeme gelen Robert Downey Jr almıştır.

Bu görkemli gecenin ardından 2023 yılında zirve yapmış ve oldukça beğenilmiş gerek oyunculukları ile gerekse filmlerin konuları ile ödüller sahiplerini bulurken 2024 yılı Oscar ödül töreni sonuçları sizlere yansımıştır. Pek çok ünlü ismin katıldığı gecede oldukça heyecanlı ve görkemli geçti.

https://prestijodulleri.com/

Başa dön tuşu