Opel Crossland’ın Yerini Opel Frontera Alacak

Opel, Mervia modelinin yerine gelen Crossland serisinin de fişini çekti. Onun yerini alacak model olarak ise Frontera olacak. Frontera’nın dünya lansmanı ise Türkiye’de yapılcak.

2017 yılında Opel, bir dönem popüler olan modeli Meriva’nın yerini Crossland X ile dolduracağını açıklamıştı. 2020 yılında ise araç makyajlanırken isminden de X ifadesi kaldırılmış ve modelin ismi Crossland hâline gelmişti. Şimdi aracın ismi tamamen değişiyor. 

Crossland’ın ismi Frontera oluyor

opel crossland

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen ve kamuflajlı görüntüleri de ortaya çıkmış olan yeni nesil Crossland’ın adı Frontera olacak. Bu isim bazı takipçilerimize tanıdık gelebilir zira Opel, 1991 ve 2004 yılları arasında da Frontera adlı bir off-road modele sahipti. Alman markanın bu ismi tozlu raflardan indirmesinin bir nedeni de var.

frontera

Yeni Frontera hakkındaki detaylar bu görüntülerden tam olarak anlaşılamıyor olsa da aracın, köşeli hatlara sahip bir SUV olacağı görülüyor. Aracın omurgasının ve teknolojilerinin ise Citroen C3 Aircross ile benzer olması bekleniyor. Çoğu firmanın aynı çatı altında çalıştığını göz önüne alırsak bu durum hiç şaşırtıcı değil. 

Türkiye’de tanıtılacak!

Başa dön tuşu