“Togg Bu Hafta Satışa Çıkıyor!”

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Togg’un bu hafta satışa çıkıyor olacağını ifade etti. Ancak Togg’un fiyatı ile ilgili hala bir açıklama yapılmış değil.

Genç MÜSİAD’ın 15. Olağan Genel Kurulu’nda konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Kahramanmaraş depremleri sonucunda ön sipariş ve satış süreci adeta arap saçına dönen yerli otomobil Togg hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kacır’ın açıklamalarına göre Togg’un yollara inmesine artık sayılı günler kaldı.

Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük dördüncü, dünyanın ise 14. otomotiv üreticisi olduğunu dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Togg hakkında ise “Önümüzde büyük bir fırsat penceresi var.” ifadelerini kullanırken “Bu hafta Türkiye’nin otomobili Togg satışa çıkıyor olacak. Önümüzdeki günlerde Togg milletimizle buluşuyor olacak.” şeklinde konuştu.

“Togg, çok sayıda teknoloji girişiminin doğmasına vesile oluyor olacak”

togg

Bu sadece bir markanın, bir şirketin yolculuğu değil, bu sadece bir otomobil yolculuğu da değil, bu mobilite ekosisteminde yükselen yıldız olma iddiası taşıyan Türkiye’nin yolculuğu olacak.” diyen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Togg ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Togg sadece dünyanın en başarılı elektrikli otomobil markalarından biri olmayacak, beraberinde çok sayıda teknoloji girişiminin doğmasına vesile oluyor olacak. Togg’un otonom sürüş yazılımlarını, Togg’un elektrikli araç yazılım ve donanımlarını yine bu ülkenin milli şirketleri geliştiriyor ve rekabetçi şekilde dünya pazarlarına bu teknolojileri ihraç ediyor olacak.

Togg’un ön sipariş süreci, depremler nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti

togg arka

Bilmeyenler için süreci hatırlatmak gerekirse; Togg’un ön siparişinde kullanılacak NFT’lerin açık artırması 5 Şubat günü başlamış, fakat sistemsel hatalar nedeniyle 6 Şubat sabahına ertelenmişti. Ancak 6 Şubat sabahı, tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşamamız üzerine açık artırma ve ön sipariş süreci ileri bir tarihe ertelenmişti.

Togg, Ön Sipariş İmkanı Sunan NFT Açık Artırmasını Deprem Nedeniyle Erteledi

Togg, yaklaşık bir aylık bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde bir açıklama gerçekleştirmiş. Açık artırmaların ertelendiğini, bazı etkinliklerin ise tamamen ertelendiğini bildirmişti. Bunun üzerine Togg NFT’lerini alabilmek için AVAX alanlar kendilerinin mağdur edildiklerini, AVAX’ın değer kaybıyla yüzde 25 zarar ettiklerini öne sürmüştü. Bu tepkiler üzerine Togg tarafımıza ulaşmış ve AVAX alanların tutmaları halinde açık artırmaya hala katılabileceklerini bildirmişti.

Togg’dan Ön Sipariş İçin AVAX Alanların Yüzde 25 Zarar Etmesi Hakkında Açıklama

Kaynak :
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/sanayi-ve-teknoloji-bakan-yardimcisi-kacir-bu-hafta-turkiyenin-otomobili-togg-satisa-cikiyor-olacak/2842953

Başa dön tuşu