Otokar’ın elektrikli otobüsü Münih’te

Türkiye’nin başkan otobüs üreticisi Otokar, Avrupa’nın değerli fuarları ortasında yer alan ve bu yıl Münih’te “Bundan sonra bizi ne hareket ettirecek?” sloganıyla düzenlenen IAA Mobility 2021’de, 12 metrelik elektrikli otobüsü Kent Electra ile yer aldı. Otomotiv dünyasının en kıymetli buluşmasında Otokar’ın yenilikçi elektrikli otobüsü, Webasto iş birliği ile 6 gün boyunca 2 bin ziyaretçi taşıdı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, yeni tip koronavirüs pandemisi sonrasında Avrupa’nın birinci yüz yüze araba fuarı IAA Mobility 2021’de 12 metrelik kent içi elektrikli otobüsüyle yer aldı. Son 10 yılda 1,3 milyar TL’lik Ar-Ge harcaması ile alternatif yakıtlı araçlar, akıllı kentler ve inançlı ulaşım sistemleri üzere alanlarda birçok yeniliğe imza atan ve Türkiye’nin birinci elektrikli otobüs üreticisi unvanına sahip olan Otokar’ın Webasto pilleri ile güçlendirilen Kent Electra otobüsü fuar boyunca yolcu nakliyeciliği yaptı.

Başta Avrupa olmak üzere dünyanın 50’den fazla ülkesinde milyonlarca yolcuya konforlu, inançlı seyahat imkanı sunan Otokar’ın elektrikli otobüsü IAA Mobility 2021’de emisyonsuz araçlar için tahsis edilen “Blue Lane” çizgisinde hizmet verdi. Kent Electra, Webasto iş birliği ile 6 gün boyunca fuar alanı ve kent merkezi ortasında 1000 kilometrenin üzerinde yol yaptı ve 2 bini aşkın fuar ziyaretçisini taşıdı.

Dinamik, şık, çağdaş dizaynıyla dikkat çeken Kent Electra; daha pak bir etraf, daha sessiz trafik, daha düşük işletme maliyetleri ve daha yüksek verimlilik sağlamak gayesiyle tasarlandı. Otokar Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen, Voith şanzımanlı Kent Electra, dizaynının yanı sıra konforu, teknolojisi, güvenlik alanındaki yenilikçi tahlilleriyle Münih’te dikkatleri üzerinde topladı. Tam şarjla topografya ve kullanım profiline bağlı olarak 300 kilometre üzerinde menzil sunabilen Kent Electra, Münih IAA Mobility 2021’de de yolcuların beğenisini kazandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu