Otomotiv endüstrisi profesyonellerinin buluşma noktası Automechanika Istanbul, geliştirilmiş yeni konsepti ile 18 Kasım’da kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor!

Türkiye’nin Başkan Memleketler arası Otomotiv Sanayisi Fuarı Automechanika Istanbul, pandemi sebebiyle verilen yaklaşık 2 yıllık ortanın akabinde 18-21 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

Geçmiş fuarlarda olduğu üzere, ulusal ve milletlerarası otomotiv sanayisi profesyonelleri, yüksek kaliteli sunumlarıyla fuar alanında ve yeni “PLUS” dijital platformunda yer almaya hazırlanıyor. Asya ve Avrupa’dan önder isimler, markalar ve dernekler, Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey’in birlikte organize ettiği Automechanika Istanbul Plus fuarında bir ortaya geliyor. Türkiye’nin otomotiv bölümü ihracatında kıymetli bir orana sahip olan eser kümelerinden kesim ve sistemler, elektronik sistemler ve bağlanabilirlik, aksesuarlar ve özelleştirme, filo ve atölye idaresi, arıza tespit ve tamir, araç yıkama ve bakım, alternatif sürüş ve yakıt sistemleri, lastikler ve jantlar, kaporta veboya, otonom sürüş ve mobilite servisleri fuarda sergilenecek kategoriler ortasında bulunuyor.

Automechanika markasının dijital konsepti PLUS, Kasım 2021 fuarından itibaren Automechanika Istanbul’da hayata geçiyor.

Pandemi müddetince yürütülen araştırmalar ve dünya çapında çeşitli dijital platform ve iş modellerinin incelemesi sonucunda tasarlanan Automechanika Istanbul Plus, pandemi şartlarında otomotiv profesyonellerinin fuardan eksiksiz halde randıman almasını hedefliyor. Dijital platformda yer alan özellikler ile Automechanika Istanbul Plus daha geniş bir iştirakçi ve ziyaretçi kitlesine hitap ediyor.

Pandemi nedeniyle 2 yılı aşkın bir müddettir fuarın düzenlenememesiyle bir geri dönüş niteliği taşıyan Kasım 2021 fuarıyla iştirakçilere daha fazla iş imkanı ve farklı bir tecrübe sunan Automechanika Istanbul Plus, sonraki yıllarda fuarın tertipli takvimine dönüşüyle de bu konseptle kalıcı olarak otomotiv sanayisine hizmet vermeye devam edecek.

Automechanika Istanbul Plus, fizikî fuarla birlikte dijital ortamda da profesyonelleri bir ortaya getiriyor

18-21 Kasım tarihleri ortasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde fizikî olarak yapılacak Automechanika Istanbul Plus, bu yıl ayrıyeten memleketler arası seyahat kısıtlamaları sebebiyle fuara fizikse lolarak iştirak gösteremeyecek profesyoneller için özel olarak geliştirilen dijital platformu ile otomotiv sanayisine taraf verecek. Automechanika Istanbul Plus fuarında standı olan iştirakçi firmalar da, diledikleri takdirde iştirak gösterebilecekleri dijital platformda, çevrimiçi profilleri ile eserlerini sergileyebilecek, müşterileriyle canlı görüşmeler ve kartvizit paylaşımı yapabilecekler.

Automechanika Istanbul Plus dijital platformu, iştirakçileri, satın almacıları ve otomotiv sanayisi profesyonellerini tıpkı çatı altında ve efektif iş görüşmeleri için bir ortaya getirecek formda geliştirildi. Automechanika Istanbul grubu tarafından tasarlanan bu dijital platform sayesinde otomotiv profesyonelleri dünyanın neresinde olursa olsun, fuarın tüm içeriğinden, iştirakçilerden, eserlerden ve etkinliklerden yalnızca taşınabilir aygıtları kadar uzak olacak.

Otomotiv sanayisinde en son trendler veyenilikler, özel konuşmacılarla birlikte yeniden Automechanika Academy programındayer alacak!

Önceki yıllarda olduğu üzere, otomotiv sanayisindeki gelişmelerin ve geleceğin mobilite teknolojilerinin ele alınacağı konferans, seminer, sunum, atölye ve panel aktiflikleri ile Automechanika Academy, hem fuar alanında hem de dijital platform üzerinden otomotivendüstrisi profesyonellerinin erişimine açık olacak. Automechanika Academy programında, otomotiv sanayisinde yeni bilgi alışverişini sağlamak maksadıyla uzmanlar, dernekler ve üniversitelerden davet edilen seçkin konuşmacılar, otomotiv sanayisindeki gelişmeleri, yenilikleri ve yorumlarını izleyicilerle paylaşacaklar.

Otomotiv sanayisinde bayan gücüAutomechanika Istanbul Plus ile kesime damgasını vuracak!

Automechanika Academy aktiflikleri kapsamında gerçekleşecek panellerden öne çıkan bir başka başlık ise otomotiv bölümünde bayan istihdamının mevzu edinildiği Women Talk olacak. Panelde önemlifirmaların otomotiv kesimindeki bayan istihdamına yönelik projeleri ve bölümünde başarılı bayanların kendi hikayeleri yer alacak.

Ziyaretçi kayıtları Ağustos ayında başlıyor!

Automechanika Istanbul Plus fuarını ziyaret etmek isteyen tüm profesyoneller, fuarın internet sitesi üzerinden kayıt süreçlerini Ağustos ayından itibaren gerçekleştirebilecekler. Automechanika Istanbul Plus fuarında ziyaretçiler, tek bir çevrimiçi kayıt süreci ile fuaralanına da, dijital platforma da giriş yapabilecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu