Peugeot Grubu’nun Madrid’den Sonraki Tercihi Konya Oldu

İtalyan-Amerikan Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile birleşmeye hazırlanan Fransız PSA (Peugeot Société Anonyme) Grubu, Türkiye’ye yönelik çok kıymetli bir atağa imza attı. Opel, Peugeot, DS ve Citroen üzere dev markalara konut sahipliği yapan şirket, Türkiye’deki birinci üç markalı bayisini Konya’da açtı. 

30 yıldan bu yana Opel bayisi olarak faaliyet gösteren Özkaymak Holding, Peugeot ve Citroen markalarını da bünyesine kattı ve Avrupa’da Madrid’den sonra ikinci üç markalı PSA Kümesi bayisi oldu. Türkiye’de 106 yatırımcıya sahip olan PSA Kümesi, 2019’un sonuna kadar pazarın yüzde 11.9’unu denetim etmeyi umuyor. 

Özkaymak Plaza’da düzenlenen açılış merasimine PSA Türkiye Kümesi Lideri Olivier Cornuaille, PSA Türkiye Kümesi Yedek Kesim ve Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth, Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, Opel Türkiye Genel Müdürü Davet Öztaş ve Citroen Pazarlama Yöneticisi Selen Alkım katıldı. 

Törende konuşan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, son devirde çok süratli bir büyüme gerçekleştirdiklerini ve 2019’da yüzde 6’nın üzerinde pazar hissesi hedeflediklerini söyledi. Opel Türkiye Genel Müdürü Davet Öztaş ise pazar hisselerini artırarak, Türkiye’deki birinci 10 marka arasında yer alacaklarını tabir etti.

Avrupa'nın en büyük ikinci araba üreticisi olan Fransız PSA Grubu, bünyesinde Jeep, Maserati, Alfa Romeo ve Dodge üzere birçok markanın bulunduğu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile birleşmek için gün sayıyor. Yüzde 50 / 50 iştirak modeli ile oluşturulan 189 milyar dolarlık yeni şirket, dünyanın en büyük dördüncü otomotiv üreticisi olacak.

Başa dön tuşu