Görür Görmez Gücünü Hissettiren Bugatti SUV Konsepti

Şehir içi araçlar ile arazi araçları ortasında yer alan, SUV yahut crossover olarak isimlendirilen arabalar, son devirlerde çok tanınan hale geldi. Dolayısı ile lüks araba üreticileri de SUV pazarına girdi. Lamborghini, Maserati, Bentley ve Rolls-Royce üzere firmaların hali hazırda bu segmentte araçları bulunuyor. Ferrari ve Aston Martin de kendi araçlarını geliştiriyorlar.

Rakiplerinden geride kalmak istemeyen Bugatti’nin de kendi SUV arabasını üretmeye hazırlandığı tez ediliyor. Bir Bugatti’den bahsediyorsak aracın süratli, güçlü ve egzotik olmasını bekleyebiliriz (ve de kıymetli olmasını). 

Boşnak dizayncı Sajdin Osmancevic tarafından yapılan konsept tasarımlar hayli dikkat alımlı. Bu durumun en değerli sebebi ise Osmancevic’in Skoda’da çalışıyor olması. Skoda, Bugatti ile birlikte Volkswagen çatısı altında bulunuyor. Daha evvel Bugatti Veyron için tasarım yapan Jozek Kaban, mesleğine Skoda’da devam etmişti.

Osmancevic’in dizaynları epeyce kuvvetli çizgilere sahip sportif bir SUV ortaya koyuyor. Tasarım, keskin sınırların yanı sıra Bugatti’nin olmazsa olmazı gereksiz büyük nal ızgara üzere özelliklere sahip.

Bugatti’nin geçmişinde sadece iki kapılı spor otomobiller yok. Firma bugüne kadar limuzinler, sedanlar ve hatta bir uçak bile üretti. Son yıllarda sanayinin gittiği yolu göz önüne alırsak, Bugatti’nin spor otomobiller dışında bir şeyler üretmesi ve bu işe de SUV’lerden başlaması hayli mümkün.

Başa dön tuşu