Pistlere Özel 830 Beygirlik Lamborghini’den İlk Tanıtım

İtalyan araba üreticileri ortasında yer alan Lamborghini, yeni bir sürat canavarını daha pistlere göndermeye hazırlanıyor. V12motora sahip, 830 beygirlik aracın birinci tanıtım imgeleri İspanya’da Jerez la Frontera’da düzenlenen aktiflikle yayınlandı. Aracı tam olarak görmek içinse 2020 yılını beklemek gerekecek. 

Aracın gölgeler içinde karşımıza çıktığı görüntüde devasa arka kanat göze çarpıyor. Aerodinamik sağlayan modüllerde çokça karbon fiber kullanıldığı detayı da dikkat çekiyor. Tavandaki büyük havalandırmada da tıpkı gereç tercih edilmiş. Aracın üzerindeki 63 rakamı ise Aventador SVJ 63 ve Lamborghini’nin kuruluş yılı olan 1963’e göndermede bulunuyor. Ön kaputta yer alan çift hava girişi ve merkezi kilitli tekerlekler de dikkat çekiyor. 

Lamborghini Squadra Corse'ta herhangi bir sınırlayıcı bulunmuyor:

Aventador şu anda firmanın amiral gemisi konumunda bulunuyor. Büsbütün doğal havalandırmalı 6,5 litrelik V12 motor, gerçek bir güç canavarı olarak dikkat çekiyor. Ayrıyeten motor sonlandırılmamış vaziyette yani aracın suratını yollarda kullanılan modeller üzere sınırlayan bir şey yok ve bu da 60 beygir daha yüksek gücün yolunu açıyor.

830 beygire ulaşan Squadra Corse’ta 6 ileri Xtrac sıralı vites sistemi bulunuyor. Araç, ayrıyeten kendini kilitleyen mekanik diferansiyellere sahip. Böylelikle şoförler yüklenme mühletini kendi durumlarına göre ayarlayabiliyor. Söylentilere nazaran Lamborghini Squadra Corse, piyasaya Aventador SVR adıyla çıkacak ve Miura SVR’ın müsaadeden gidecek. Aracın harika araba yarışlarına özel bir versiyonu üretilmeyecek. Lamborghini bu araçtan sırf 40 adet üretecek. Bu araçların sahiplerine teslimi ise 2021 yılında başlayacak.

Yayınlanan tanıtım görüntüsü:

Başa dön tuşu