Porsche 911 Spyder ile McLaren 720S Drag Pistinde Kapıştı

Otomobil motorlarında kullanılan teknolojiler, günümüzde epey ilerledi. Her geçen gün daha küçük lakin daha yüksek performanslı otomobiller görüyoruz. Elektrik dayanaklı motorlar da bu alanda epey uygun bir performans sergiliyor. 

Drag yarışları; sürat, yetenek ve teknolojik performans açısından çok önemli testlerdir. YouTube’da drag yarışları yayınlayan bir kanal olan Drag Times, McLaren 720S ile Porsche 918 Spyder’ı karşı karşıya getirirken motor güçlerini de karşılaştırabilmemizi sağladı. Yarış, Palm Beach Memleketler arası Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi. 

Hibrit köşede 918 Spyder…

Hibrit otomobilleri temsil etme vazifesi, Porsche’nin 918 Spyder isimli modeline düştü. 4,6 litrelik V8, 282 beygir gücü üreten iki elektrik motoruyla toplamda 875 beygir gücüne ulaşan bu canavarın 1.280 Nm torku bulunuyor. 7 ileri vitesli şanzıman ve çift kavrama teknolojisine sahip olan araç, dört tekerden de çekiş sağlayabiliyor. Aracın 0’dan 100 km/sa hıza ulaşması 3 saniyeden kısa sürüyor. Azamî suratı ise saatte 345 kilometre

…ve akaryakıtlı köşede 2019 McLaren 720S 

Benzinli arabaların temsilcisi ise McLaren 720S oldu. Turbo şarjlı 4 litrelik V8 motor 710 beygir gücüne sahip ve çekiş gücü 770 Nm. Bu araçta da 7 ileri vites ve çift kavrama teknolojisi var. Ayrıca araç arkadan itişli. 

İki aracın çabası epey etkileyici ve her iki aracın da hızları muazzam. İki araç da birbirine çok yakın mühletler elde etti. Her iki aracın da performansı on üzerinden onluk idi. Yapılan yarışları aşağıda yer alan görüntüde görebilirsiniz. 

McLaren 720S vs  Porsche 918 Spyder:

Başa dön tuşu