Porsche Boxster Görünümlü Lada ile Tanışın (Video)

Rus mühendisliğinin medar-ı iftiharı(!) olan Garage 54 takımı, arabalarla enteresan çalışmalar yapmaya devam ediyor. Takım bu kez, birinci jenerasyon bir Porsche Boxster’in dış kaplamalarını kullanarak Porsche Boxster görünümlü Lada üretti. 

Aracın yapısındaki temel ilgi alımlı nokta ise, Lada’nın tamburlu frenlerinin, 800 cc’lik minik motorunun ve şasisinin bir formda Porsche kabuğunun altına gizlenebilmiş olması. Gözlerinizin sizi yanıltmasına ve eski bir Prosche Boxster gördüğünüzü düşünmenize neden olan bu araç, yalnızca 65 beygir güç üretebiliyor. 

Burada en çok dikkat çeken nokta da Lada’nın aks aralığı ile Porsche Boxster’in neredeyse kusursuz halde ahenk sağlaması, adeta cuk oturması oluyor. Böylelikle Rus grubunun de çok fazla uğraşması gerekmiyor. Aracın motoru da kaputun altına çok hoş sığıyor, öte yandan 0,8’lik bir motoru bir yere sığdırmak o kadar da güç olmasa gerek. Aracın içinde ise tek bir koltuk, birkaç düğme, vites kolu üzere aracın gitmesinden daha fazlasını sunmayacak bir donanım yer alıyor. 

Tam olarak nasıl olduğundan kimse çok emin olmasa da araç bir biçimde hareket etmeyi başarıyor. Muhtemelen motora ve yürür aksama çok çok az müdahale edilmesi bu durumda kıymetli hisse sahibi elbette lakin aracın hareket etmesi yeniden de ilgin. Şimdi 0-100 kilometre hızlanmasını yapamayan aracın ileride yapılacak modifiyelerle daha süratli hale getirileceği de söyleniyor. 

Garage 54’ün bu değişik dizaynını görmek için aşağıdaki görüntüyü izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu