Dizel otomobil kullananlara müjde! Motorine dev indirim geliyor!

Bildiğiniz gibi ülkemizde otomobil satın almak kadar ona binmek de oldukça maliyetli. Sürekli artan yakıt fiyatlarına yetişmek oldukça zor. Dolayısıyla kontağı çevirmek de tüketicilerin içinden pek gelmiyor. Ancak son dönemlerde yakıt fiyatlarına bir bahar havasının hakim olduğunu söylemek mümkün. Son olarak Cuma günü motorin fiyatlarına 95kuruşluk indirim yapılmıştı. Bugün gelen bir haber ise gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompa fiyatlarına da yansıyacak bir indirimin müjdesini verdi.

Akaryakıt fiyatlarına bir indirim daha!

Türkiye’deki yakıt fiyatlarında deyim yerindeyse bir bahar havası söz konusu. Motorin tarafına gelen 95 kuruşluk indirimin sonrasında bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir indirimin daha yapılacağı öğrenildi. Pompa fiyatlarına da yansıyacak olan bu indirimin 82 kuruş civarında olması bekleniyor. Böylece İstanbul’daki ortalama motorin fiyatlarının 23,89 TL seviyesinden 23,07 TL’ye gerilemesi bekleniyor. Üç büyük şehrimizdeki güncel benzin, motorin ve LPG fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Motorin

İstanbul: 23,89 TL
İzmir: 24,07 TL
Ankara: 24,03 TL

Benzin

İstanbul: 20,16 TL
İzmir: 20,32 TL
Ankara: 20,31 TL

LPG

İstanbul: 10,82 TL
İzmir: 10,49 TL
Ankara: 10,78 TL

Peki ama LPG ve Benzin fiyatlarında herhangi bir indirim olacak mı? Bu sorunun cevabı şimdilik hayır ancak önümüzdeki süreçte neler olabileceğini kestirmek zor. İndirimin gelmesi de zammın gelmesi de kimseyi şaşırtmayacaktır. Bu noktada brent petrol fiyatları ile TL’nin dolar ve euro karşısındaki konumu fiyatlar açısından belirleyici etmen olabilir.

Başa dön tuşu