Porsche, Özel 718 Spyder Aracının Görüntülerini Paylaştı

Porsche'nin bilhassa GT modelleri, son derece özel olarak tasarlanan araçlar olarak biliniyor. Birtakım Porsche alıcıları, araçlarının boyası ya da iç tasarımı üzere değişiklikleri yaparak aracını 'türünün tek örneği' haline getirmek isteyebiliyor. Kimileriyse bu işi biraz daha öteye götürerek araçta çok büyük değişiklikler gerçekleştiriyor. Porsche Exclusive Manufaktur da tam olarak burada devreye giriyor.

Porsche'nin özel dizaynlarını gerçekleştirdiği özel departmanda (992) 911'den Panamera GTS'e kadar tüm araçlara 'Porsche dokunuşu' yapılıyordu. Şimdiyse 2020 model 718 Spyder modeline yapılan değişiklikler ortaya çıktı.

Porsche, “718 Spyder'ın silüeti, 718 serisinde kendini belirli ediyor. Porsche Exclusive Manufaktur, yüksek performanslı roadster'ınızı daha da özel yapmanızı sağlıyor” başlığıyla birlikte özelleştirilmiş 718 Spyder'ın fotoğraflarını toplumsal medyada paylaştı.

718 Spyder aracına yapılan değişikliklerin kimileri çabucak göze çarpan ayrıntılar olmasa da önemli bir fark yarattığını söylemekte yarar var. Porsche Exclusive, aracın farlarını yavaşça boyayıp olağanda saten boyayla boyanan kapı kollarını da kararttı.

Aracın iç kısmı standart araçlara benzese de Porsche Exclusive, aracın rengiyle uyumlu bir anahtarı bulunduran deri bir anahtarlığı araca dahil etti. Bu değişiklikler için rastgele bir fiyat belirtilmemiş olsa da fazla değişiklik seçmeniz durumunda aracın fiyatının bir anda artacağını söyleyebiliriz.

Standart modeli 97.550 dolardan başlayan Porsche 718 Spyder, Porsche Exclusive Manufaktur'un sahip olduğu sınırsız deri, dikiş ve boya seçenekleri ortasında seçim yaptığınız vakit fiyat olarak neredeyse iki katına bile çıkabiliyor.

Başa dön tuşu