Porsche Taycan’ın Uçak Gemisi Üstündeki Hız Testi (Video)

Elektrikli araç bölümüne girişini yapacağı otomobil olan Taycan'ın çıkışına sağlam bir formda hazırlanan Porsche, aracın tanıtımından evvel son bir görüntü daha yayınladı. Alman otomotiv devi, aracının yeteneklerini sergileme konusunda son derece sağlam bir görüntüyle hayranlarının karşısına çıktı.

Profesyonel yarış arabası pilotu Shea Holbrook, prototip Taycan ile birlikte saatte 145 kilometreye çıktıktan sonra aracı büsbütün durdurmak için frene bastı. Tüm bu olaysa sadece 10,7 saniye içerisinde gerçekleştirildi. Porsche'nin büsbütün elektrikli aracı Taycan, saatte 145 kilometreye 128 metre içerisinde çıktı.

Motor1 YouTube kanalı, ABD Hava Kuvvetleri'ne ilişkin USS Hornet uçak gemisinde gerçekleşen testin manzaralarını paylaştı. Porsche, araç için hazırladığı görüntüde Taycan'ın yapabildiği birçok şeyden sırf bir adedini gözler önüne serdi.

Taycan eser bandının genel müdür yardımcısı Stefan Weckbach, yaptıkları testin önemli bir testten fazla eğlenme maksadıyla yapılan bir test olduğunu ileri sürdü. Yeniden de yaptıkları testin aracın gücü hakkında fikir vermiş olduğunu da söz etti. Weckbach, yaptığı açıklamalarda şu sözleri kullandı:

“Sert ve değişkenlik gösterebilen bir yerde Taycan'ın denetimi, inanılmaz hızlanması ve fren kabiliyetleri son derece etkileyiciydi. Tekrar de sırf saatte 160 kilometreye çıkmış olmak için aracın hudutlarını zorlamadık. Shea ve Taycan'ın bu sona çarçabuk çıkabileceğinden emin olsam da kimsenin ıslanmaması konusunda memnunum.”

Aracın pilotu Holbrook, görünüşünün bilakis yüzeyin son derece çıkıntılı olduğunu belirtirken “Kararlı bir biçimde hızlanıp okyanusa gerçek hareket etmek benim için yeni bir tecrübe lakin Taycan bana önemli bir itimat verdi. Taycan, hızlanmanın yanı sıra fren konusunda da son derece sabitti” ifadelerine yer verdi.

Porshe'nin yeni elektrikli aracı Taycan'ın Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri uçak gemisinde gerçekleştirdiği hızlanma testinin imgelerini izlemek için aşağıdaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu