Rolls-Royce, tamamen benzersiz özel yapım “Boat Tail” koleksiyonunu sunuyor

• Rolls-Royce, büsbütün eşsiz özel imal “Boat Tail” koleksiyonunu sunuyor

• Rolls-Royce Coachbuild, gelecekteki portföyde kalıcı bir armatür olacak

• Gerçek bir özel üretim modeline dayanan “Boat Tail”, marka ve talebini belirten müşteriler ortasında lüks, tasarım ve kültürün işbirliğine dayalı bir keşfi temsil eder.

• Coachbuild, müşterilere şahsî zevkleri çağrıştıran güçlü sözler yaratma gücü verir

• Rolls-Royce Coachbuild, en gerçek haliyle çağdaş bir himayedir

• Rolls-Royce, 2017 yılında “Sweptail” in tanıtımıyla çağdaş gövde üretimi hareketini başlattı

“Bugün, Rolls-Royce Meskeni için ufuk açıcı bir anı işaret ediyor. Rolls-Royce Boat Tail’i dünyaya tanıtmaktan ve bununla birlikte gövde üretiminin gelecekteki portföyümüzde kalıcı bir demirbaş olarak onaylanmasından gurur duyuyoruz. Tarihî olarak, gövde üretimi Rolls-Royce öyküsünün ayrılmaz bir kesimiydi. Yenilikçi Rolls-Royce anlatısında, Bespoke’un yol gösterici ideolojisini bilgilendirdi. Fakat çok daha fazlası. Rolls-Royce Coachbuild, markamızın köklerine bir geri dönüş. Gelecekteki tarihî kıymeti olan büsbütün eşsiz ve nitekim şahsî arabaların oluşturulmasına katılmak için seçilmiş az sayıdaki kişi için bir fırsatı temsil ediyor. Rolls-Royce, en yakın müşterilerini dikkatle dinledi ve her biri, gerçek lüksün savlı, ferdî sözlerini oluşturarak markayla bağlantılarını derinleştirme isteğini lisana getirdi.

Rolls-Royce Boat Tail, geriye dönük olarak satılmak üzere oluşturulmuş bir konsept değildir. Tam bilakis. Rolls-Royce tam özgünlüğe inanır ve Boat Tail, en özel müşterilerimizden üçüyle dört yıllık bir işbirliğinin doruk noktasıdır. Rolls-Royce Coachbuild müşterileri, yaratıcılık ve mühendislik sürecinin her adımına yakından ve şahsî olarak dahil oluyor. Karakter ve kişiliklerinin nüanslarında tam bir akıcılık kazanmak için müşteri ile ahenk içinde çalışıyoruz. Bu nitelikleri, koleksiyona aşılamak istedikleri ögelere dikkatlice çeviri ediyoruz. Yalnızca House of Rolls-Royce, Coachbuild müşterilerine gelecekteki tarihi ehemmiyete sahip, yani temelde eşsiz olan ve daha sonra yaratımının her detayına katılma konusunda eşsiz bir fırsat sunabilir.”

“Bu gerçek bir lüks. Bu, en gerçek haliyle çağdaş himayedir. Bu Rolls-Royce Coachbuild.”

Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce

“Rolls-Royce Boat Tail, bir arabanın ne olduğu fikrine meydan okuyor ve bir arabanın ne manaya geldiğine dair yeni bir tarif yaratıyor. Boat Tail, yalnızca bir ulaşım aracının çok ötesinde. Bu, yalnızca bir gayeye ulaşma usulü değil, amacın kendisidir. Harika bir kapsam kavramı yaratmak için markayı güçlendiren dikkate paha bir bayan ve erkek kümesi ile gerçekleştirilen bir tutku. Coachbuild, olağan kısıtlamaların ötesine geçme özgürlüğü sağlar. Olağanda, tuval yoluyla Rolls-Royce Bespoke’a doğal bir tavan vardır. Rolls-Royce Coachbuild’de, direkt görevlendiren müşterilerimizle bir konsepti şekillendirmek için gövde üretriminin sağladığı tabir özgürlüğünü kucaklayarak bu tavanı aşıyoruz. Boat Tail ile bunu başardık. Ortak bir gövde tarzına sahip olmalarına karşın, her biri hizmete giren kullanıcının eşsiz, son derece ferdî izlerini taşıyan ve böylelikle farklı kıssalar anlatan bir üçlü harikulâde otomobil yarattık. Boat Tail emsalsizdir.

“Boat Tail, endüstrileşmiş lüksün farklı bir karşılığıdır.”

Alex Innes, Rolls-Royce Coachbuild Tasarım Müdürü, Rolls-Royce

Bir Lüks Meskeni olarak Rolls-Royce, eserlerine mana katar. Rolls-Royce, müşterilerin ferdî zevklerini yansıttığı, tabir ettiği ve birden fazla vakit mirasları tanımladığı bir tuval vazifesi görür. Bir Rolls-Royce’un ısmarlama uygulaması, hizmete giren müşterisinin kişiliğini şık bir halde tabir ederken, “dünyanın en düzgün otomobili” statüsünü şık bir halde yansıtıyor.

Müşteriler markanın özel sunumlarını her geçen gün daha fazla takdir ediyor, bunlardan yararlanıyor ve Rolls-Royce, müşterileri tarafından kendisini manalı yollarla ömürlerine entegre etmeye davet ediyor. Marka ve müşterileri giderek daha yakın hale geldi ve Global Lüks Üretim Harikalığı Merkezi Rolls-Royce’daki dizayncılar, mühendisler ve zanaatkârlar, bu inanılmaz bayan ve erkeklerin ömür şekillerini yorumlamada eşsiz bir akıcılık geliştirdiler. Karşılıklı itimadın bu evrimi, her zamankinden daha tezli koleksiyonlarla sonuçladı ve ısmarlama yetkinlik ve kapasite kapsamının çok ötesine, gövde üretiminin seyrek dünyasına ulaştı. Bu harikulâde müşteri komitelerini yerine getirmek için Rolls-Royce, markanın tarihi köklerinden birine geri dönme ve şirket içinde Rolls-Royce Coachbuild isimli farklı bir departmanı başlatma kararı aldı.

Gövde üretimi, Rolls-Royce Bespoke’un epey damıtılmış bir tabiridir ve mevcut kısıtlamaların ötesine geçmek isteyenler için ayrılmıştır. Gerçek bir kurul modeline dayanır ve marka ile görevlendiren müşterisi ortasında manalı lüks, tasarım ve kültürün işbirliğine dayalı bir keşfini temsil eder. Sonuçlar, gelecekte bir tarihi miras yaratan, sırayla bir çağı tanımlayan dizaynları geliştiren, etkiyi sadece bir ulaşım aracının asıl amaçlanan emelinin çok ötesine genişleterek, vakit içinde değerli anlar haline gelir.

Rolls-Royce Coachbuild, en gerçek haliyle çağdaş bir himayedir.

Rolls-Royce’un gövde üretimine yaklaşımının tabiatında bulunan disiplin, otomotiv sanayisinin öteki hiçbir yerinde bulunmayan seçkin sanatsal maharetler gerektirir. Müşterileri devreye almak, hakikaten dönüştürücü olan bir obje talep eder;kalıcı bir söz veren ve kendisini daha evvel gitmiş olan her şeyden ayıran bir obje.

Cevap olarak, markanın iki dünyayı sorgulaması ve derinden anlaması gerekir. Birincisi, danışanın samimi ferdî bağlamıdır – ferdi ömür alanları, nasıl kutladıkları, kendilerini neyle ve kimlerle çevreledikleri ve bu istisnai insanların hayatlarındaki en güzel anları tanımlayan tecrübeler. İkincisi, bir Coachbuild arabasının var olacağı daha geniş kültürel bağlamdır. Burada marka, müşterinin kültürel nüanslarını, mimarideki hareketleri, modayı, renk paletlerini, sanatsal zevklerini ve hatta misafirperverliğini araştırıyor.

BİR HAREKETİN ŞAFAĞI

2017 yılında, ünlü Rolls-Royce Sweptail, çağdaş gövde üretimi hareketinin şafağını tanımladı. Lüks ve otomotiv imkanlarında yeni bir filigranın farkındalığını artıran, el imali tabiatı nedeniyle yeni bir sömürü alanını gösteren kesin bir an yarattı. Anında tarihin en yeterli kıtalararası turcularından biri olarak ilan edilen bu dikkat alımlı eser, olasılığın büyük bir tekrar kalibrasyonunu temsil etti ve Rolls-Royce mirasının müşterileriyle işbirliği içinde tanımlanacağını doğruladı.

Sweptail, yeni bir potansiyel hudut çizgisi belirledi ve az bulunan bir çalışmanın ortasında bir hayranlık uyandırdı. Koleksiyoncular, sanat işverenleri ve artık ikonik mimariyi görevlendiren müşterileri. Bu bireylerin bir kısmı, Rolls-Royce’a, kendilerinin de eşsiz bir özel üretim üzerinde işbirliği yapıp yapamayacaklarını keşfetmek için yaklaştı, bu daha da derin bir tasarımdı. Marka, Rolls-Royce Konutu’nda kalıcı çağdaş bir Coachbuild departmanının doğuşuna işaret ederek kabul etti. Bu küme içinde, üç potansiyel müşterinin çağdaş deniz dizaynını derin bir formda paylaştığı ortaya çıktı. J-Sınıfı yatlar, hem formlarının saflığı hem de varoluşlarını sağlamak için en üst seviyede el işçiliğine muhtaçlık duydukları için çoklukla ilham noktaları olarak anılırdı. Müşteri liderliğindeki bu yaratıcı tabir, Rolls-Royce tasarım takımının uzun müddettir devam eden bir tutkusu olan Tekne Kuyruğu tipolojisinin çağdaş bir tabirini yaratma tutkusuyla tıpkı vakte denk geldi. Bu tasarım tarafı fikri önerildiğinde, üç müşteri onaylarında netti. Ve üçü de tek bir talep paylaştı: “Bize daha evvel hiç görmediğimiz bir şeyi gösterin.”

İlgili müşterilerle istişare halinde, üç otomobilin ortak bir gövdeyi paylaşacağı, lakin daha sonra her birinin, markanın vizyonu, kabiliyeti ve hırsı ile her bir görevlendiren müşterinin kesişme noktasını yansıtacak formda başka farklı, son derece kişiselleştirileceği bir muahedeye varıldı.

Rolls-Royce Boat Tail tasarlandı

RUHUN GEÇİŞİ

Gövde üretiminin manuel teknikleri, yeni tasarım fırsatları alanları sunar. Ön tasarım önerisi el ile kaleme alındıktan sonra, formun keşfi, kilden tam boyutlu bir heykel ile sağlanıyor ve geniş yüzeylerin formunu mükemmelleştirmek için el üretimi kişiselleştirmelere müsaade veriyor.

Rolls-Royce bünyesindeki en son mühendislik teknolojileri, yeni olasılıklardan yararlanmak için gövde üretiminin sanatsal uygulamasıyla birleştirilmiştir. Kilden heykel, üzerine alüminyum levhaların elle çekiçle şekillendirildiği kova yaratıldığı dijital olarak tekrar düzenlendi. Asırlık ferdî el marifetlerini ve işçiliğini kullanan canlı bir tuval, alüminyum gövdenin tek başına makineyle elde edilemeyen bir yüzey netliği ve çizginin devam etmesini sağlayarak metalin honlanmasından ve optimize edilmesinden yaratılır.

Süreç yat inşasına misal, ruhun yaratılışa aktarılmasını kolaylaştırır. Bir el uygunlaştırma süreci, vakit baskısı olmadan neredeyse hiç durmadan tekrarlanır. Yavaş yavaş, geniş metal katmanlar Boat Tail’in heykelsi temsiline dönüşüyor. Sahiden saf bir form yaratılır: panel kırılmalarıyla kesintisiz, eğriliği çarpıcı, ölçek olarak monolitik ve görünüşte sonsuz bir yüzeyden oluşturulmuş.

BAŞARININ KUTLAMASI

Bugün tanıtılan birinci Rolls-Royce Boat Tail, müşterinin harika tecrübesini oluşturmak için son noktaya ulaşan inanılmaz niyetlerin, kavramların ve öğelerin bir kürasyonudur. Rolls-Royce’ların atanmasında son derece ehil ve dünya çapında başarılı bir çift olan görevlendirme işverenleri, uzmanlığı gerçek manada kişileştiriyor. Rolls-Royce Coachbuild Renk ve Materyal Dizayncısı Sina Maria Eggl, lükse olan takdirlerini “Kendi içinde bir sanat formu” olarak tanımladı. Teklifleri kasıtlı olarak kendine düşkündü. İstekleri, bir yaşama reaksiyon yaratmaktı.

Sıkı çalışma ve elde edilen muvaffakiyet için kutlama gerekli. Rolls-Royce Boat Tail, aileleriyle birlikte eğlenmek için bir kutlama arabası olarak sevinçli olmalı.

Markanın tasarımcılarıyla birlikte, marka ile uzun periyodik ve yaratıcı bir ilgi üzerine heyeti entelektüel bir seyahate çıktılar. Sahiden de, müşterilerin Boat Tail formuna olan hayranlığı, özel koleksiyonlarındaki bir motorlu otomobil ile daha da ilerletildi; 1932 Rolls-Royce Boat Tail, çağdaş Boat Tail’in tamamlanması için onlar tarafından sevgiyle restore edildi. Rolls-Royce Boat Tail, daha evvel görülmemiş heykel düzeylerini ayrık, bazen eğlenceli fonksiyonellikle dengeleyerek, marka için kusursuz bir yeni estetik sunuyor. Eser, Rolls-Royce’un tarihinin romantik hikayesini anlatıyor, bir Boat Tail dizaynını yansıtıyor lakin açık bir formda taklit etmiyor ve tarihi bir beden tipini büsbütün çağdaş bir dizaynla birleştiriyor. Yaklaşık 5,9 m uzunluğunda, cömertliği ve yüzey netliği şık ve rahat bir duruş sunuyor. Ön profil, Rolls-Royce’un ikonik pantheon ızgarası ve ışıklarının yeni bir işleyişine odaklanıyor. Izgara, aplike değil, ön ucun ayrılmaz bir kesimi haline gelir; yalnızca Coachbuild portföyündeki modellere verilen bir tasarım özgürlüğü. Bu evreli uygulama, Rolls-Royce’un tanıdık formalitesini yumuşatırken, markanın inkar edilemez varlığını da koruyor. Derin ayarlı gündüz yanan farlara sahip güçlü bir yatay grafik Boat Tail’in ağır kaş çizgisini oluşturur ve Rolls-Royce’un tasarım arşivlerinden hatırlanan bir tasarım özelliği olan klasik yuvarlak farları çerçeveler. Profilde, deniz referansları çok düşündürücüdür. Çevreleyen ön cam, motor kalkışlarında vizörü hatırlatırken, A sütununun geriye yanlışsız hafif eğimi, öndeki büyük, net hacimler ve konik art kısım, güç altında sudan yükselen bir motor fırlatmasını hatırlatan bir hareket yaratıyor. Gövdenin alt tarafındaki progresif bir negatif heykel, önde gelen Rolls-Royce dizaynlarının marşpiyellerine tarihî bir referans oluştururken, kıvrak bir izlenim yaratıyor.

Arkadan bakıldığında, beden formu nazikçe sertleştirerek çözülür. Önde olduğu üzere, geniş, derin ayarlı lambalarla artta yatay bir vurgu oluşturuldu – beklenen dikey Rolls-Royce lamba ikonografisinden bir kopuş. Gerçekten, deniz referanslarının daha bariz hale geldiği yer art taraftadır. Tarihi Tekne Kuyruklarının ahşap art güvertelerinin çağdaş bir yorumu olan art güverte, geniş ahşap alanlara sahiptir. Caleidolengo kaplama, Rolls-Royce mühendisliğinde uygulanmıştır; tipik olarak iç kısımda yer alan gri ve siyah gereç, estetikten ödün vermeden dış cephede kullanılmak üzere özel olarak uyarlanmıştır. Açık gözenekli materyal, hem eski hem de yeni yatların tipik ahşap yapısına optik bir selam misyonu gören, fırçalanmış paslanmaz çelik ince çizgili kaplamalarla görsel olarak uzatılmış doğrusal bir ahşap damar içerir. Rolls-Royce’un ahşap uzmanlarının bilenmiş hünerleri, otomobilin geometrisiyle ahenk sağlamak için tahılları manipüle etti ve eşleştirdi. Kaplama süreci, konikliği ve gerideki toplam hacmi çözen alt vasistas alanına kadar uzanır.

Bu mert kesim, klasik Boat Tail gövdelerinin gövde sınırlarına ince bir referanstır.

Arkadan, Boat Tail’in geniş genişliğini vurgulayan daha fazla yatay vurgu ile işaretlenmiş güçlü bir grafik kompozisyon algılanır. Derin ayarlı lambalar, çok düşük bir referans noktası oluşturarak, güç altında ve uçakta bir motor fırlatmanın daldırılmış kıçını ve gururlu pruvasını çağrıştırır. Boat Tail’in alışılmadık sabit kanopi çatısında bariz bir mimari tesir keşfedildi. Heykelsi forma ek olarak, geniş tavan çizgisi, art tarafa dokunan, uçan payandaları tekrar canlandıran hassas yapısal ögelerle sonuçlanıyor. Natürel ki, çatı kaldırılırken sert hava ile karşılaşılırsa, statik süreksiz barınak için istiflenir.

MAVİ BİR MÜZE

Rolls-Royce Boat Tail’in dış yüzeyi, müşterinin en sevdiği renk olan mavinin güçlü ve karmaşık bir tonuyla kaplanmıştır. Açık bir deniz çağrışımına sahip renk tonu, gölgelerdeyken hafiftir, lakin güneş ışığında, gömülü metalik ve kristal pullar bitişe canlı ve enerjik bir hava katar. Dış cepheyi işlerken mümkün olan en pürüzsüz uygulamayı sağlamak için, boya büsbütün kurumadan kenarlarını yumuşatmak için kesin gövde çizgisinin üzerinden bir parmak gezdirildi. Tekerlekler, Boat Tail’in kutlama karakterine katkıda bulunmak için parlak mavi, son derece cilalı ve şeffaf kaplamayla kaplanmıştır. Rolls-Royce için bir birinci olan elle boyanmış, derecelendirilmiş bir kaput, önden bakıldığında ilerici ancak gayri resmi bir estetik ve genel hacim sağlamlığı sağlayan, nispeten bastırılmış daha derin bir maviden ızgaraya hakikat yükseliyor.

İç deri kaputun renk tonu geçişini yansıtıyor ve ön koltuklar daha koyu mavi tonla sarılmış, Boat Tail’in şoför odaklı niyetini kabul ederken art koltuklar daha açık tonda tamamlanıyor. Boyalı dış kısımla eşleşmesini vurgulamak için deriye yumuşak metalik bir parlaklık uygulanırken, arabanın saatlerinin ellerinden esinlenilen daha ağır bir mavi renkte detaylı dikiş ve biye uygulandı. Ayrıyeten, su dümen suyunun dökülmesini taklit etmek için hassas bir halde yönlendirilmiş, alt gövdede görülebilecek teknik fiber elemanlara 55 derecelik bir açıyla dokunan parlak bir mavi bulunur.

Ön torpido kısmı, çağdaş bir estetik sağlamak için bilerek küçültülmüş görünümünde damıtılmıştır. Bu minimalist tuval, müşteri tarafından Boat Tail için özel olarak sipariş edilen büsbütün eşsiz BOVET 1822 saatlerinin mücevher gibisi özelliklerini vurgulamaktadır. Kalem koleksiyonu, müşterilerin en büyük tutkularından biridir. Bilhassa paha verilen bir Montblanc kalemi, Boat Tail’in torpido gözünde başka farklı yerleştirilmiş, el üretimi alüminyum ve deri bir kasada yer alacak.

Gösterge paneli kadranları, daha çok ince kuyumcular ve saat ustalarının atölyelerinde mükemmelleştirilen Guilloché isimli dekoratif bir teknikle süslenmiştir. Şık, ince çerçeveli iki tonlu direksiyon simidi, üretim serisinin renklerini taşır.

Açık gözenekli Caleidolengo’nun dokunsallığı kabine getirilir. Antrasit renkli kaplama, açık mavi ve metalik parlaklığın yumuşaklığını dengelemek için çağdaş güç ve derinlik getiriyor. Ahşap, alt kabin ve taban alanına, tekrar 55 derecede ahşap gövde formlarını anımsatan, her iki taraftan bakıldığında tek tip bir görünüm sağlayan orta hatta kusursuz bir biçimde eşleşecek formda uygulanır.

BİR DURUM DUYUSU

“Bu otomobil bir fırsat duygusu oluşturmalı ve öteki hiçbir şeye benzememeli”.

Rolls-Royce Boat Tail’in görevlendirme müşterilerinin özeti buydu. Cevap olarak ve karakterlerinin yansıması olarak, art güverte göze çarpmayacak formda otomotiv dünyasında daha evvel hiç görülmemiş hayli savlı bir konsepte konut sahipliği yapıyor. Bir düğmeye basıldığında, güverte, karmaşık ve cömert bir Ağırlama Paketi’ni ortaya çıkarmak için kapsamlı bir kelebek hareketiyle açılır. Karmaşık hareketi, ünlü mimar Santiago Calatrava tarafından keşfedilen konsol konseptlerinden esinlenmiştir. Ağırlama Paketi, paylaşılan bir olay için bir kutlama odak noktası oluşturur ve müşterilerin zevklerinin ve isteklerinin kişiselliğini ortaya çıkarmak için bol ölçüde fırsat sunar. En yüksek kalitede gerçekleştirilen çok sayıda sürpriz barındırır. Kutlama biçiminde söz edilen, motorlu otomobil kavramını altüst eden ağırlama süiti, onu deneyimlemek için gelen herkesi şaşırtıyor ve mutlu ediyor.

Merkez çizgiye yanlışsız menteşelenen senkronize balik açılma hareketi, 15 derecelik hassas bir açıyla kendilerini ana bilgisayara sunan hareketli modüllerden oluşan bir hazine sandığını ortaya çıkarır. Bu incelikli sunum jesti kibar ve özünde İngiliz hizmet sözünü yansıtıyor. Sandık, gerçek bir Rolls-Royce açık havada yemek tecrübesi için eksiksiz donanımlarla donatılmıştır; bir tarafı aperatiflere adanmış, oburu ise Paris’te Christofle tarafından yapılan “Boat Tail” ismiyle oyulmuş çatal bıçak kadrosuyla tamamlanmış mutfakla sahibini karşılar. Müşterilerin en sevdiği Armand de Brignac şampanya şaraplarını barındırmak için çift buzdolabı geliştirildi.

Özel şişe boyutunu buzdolabında saklamak için şık beşikler oluşturuldu, çevreler son derece cilalı ve şişeyle uyumlu renktedir. Şampanya, lüks dünyada tanıdık bir mecaz olsa da, Boat Tail’in müşterisinin kaliteli şarapla özel bir ilgisi vardı. Bu çiftin kocası, mütevazı başlangıcından bir öykü hatırladı. Büyük bir arkadaşı memleketinde bir şarap garsonuydu ve onu çeşitli Grandes Marques de Champagne’ın lezzet profilleri konusunda eğitti. Bu, dünyadaki az Grand Cru şampanyalarının en bilgili koleksiyonlarından birine dönüşen hayat uzunluğu bir eğitim haline geldi.

Çağdaş Rolls-Royce motorlu araçların klasik bir tasarım öğesi, mümkün makus hava şartlarının öngörüldüğü halde kapılara Rolls-Royce şemsiyelerin yerleştirilmesidir. Boat Tail’in yorgun tecrübesini daha da artırmak için güzel bir dönüşle, hoş hava beklentisiyle art orta çizginin altına eşsiz bir şemsiye yerleştirildi. Teleskopik bir hareket, bu hoş ve tuhaf kanopiyi bilakis açarak zahmetsiz yerleştirmeyi garanti eder. Bir vazifelinin teklifini taklit etmek için şık bir formda dönen kokteyl masaları, barındırma süitinin her iki tarafında açılır ve aşağıda başka ayrı istiflenmiş iki son derece çağdaş minimalist tabureye erişim sağlar. Rolls-Royce tarafından tasarlanan ve İtalyan mobilya üreticisi Promemoria tarafından yaratılan ince çizgili tabureler, arabanın dış kısmında bulunan birebir teknik elyaftan oluşturuldu. İç yerdeki mavi Rolls-Royce deri, taburelerin uygun halde konforlu oturma gereçlerini sağlar.

ZAMANSIZ TUTKU – BOVET 1822 İLE İŞBİRLİĞİ

Müşterilerin çağdaş himayeye yönelik vizyoner yaklaşımını daha da gösteren bir hareketle, müşterinin buyruğuyla ortak bir harikalık arayışına sahip iki büyük lüks mesken bir ortaya getirildi. Yaratıcılık ve mühendislik ideolojisi üzerine kurulan House of BOVET 1822’den birinci sınıf zanaatkarlar çalışmaya çağrıldı.

Rolls-Royce’un kendi alanlarında kendi ustalarıyla el ele.

Mekanik olarak düşünen müşteriler, horolojide yeni bir çığır açmaya çalıştı. Hem İsviçre merkezli House of BOVET hem de Rolls-Royce’un saygın ve tutkulu koleksiyonerleri olarak vizyonları, Boat Tail için enfes ve çığır açan saatler yaratmaktı. Yorulmak bilmeyen bir uğraş ve gerçek bir iş birliği sonucunda Meskenler, Rolls-Royce’un ikonik merkez modülü olan gösterge paneli saatini tekrar hayal etmek için bir ortaya geldi.

Sonuç, her iki dalda de daha evvel gerçekleştirilmemiş bir muvaffakiyettir. Biri hanımefendi için ve başkası de beyefendi için iki hoş zıt çevrilebilir saat, bileğe takılmak üzere tasarlandı yahut motorlu otomobilin saati olarak Boat Tail’in ön panosuna ve ortasına yerleştirildi. İki taraflı saatler, Rolls-Royce ve BOVET 1822’nin üç yıl boyunca yan yana çalışmasını ve bugüne kadar yapılan en karmaşık Amadeo dönüştürülebilir sistemin temelden tekrar düzenlemesini geliştirmesini gerektirdi. Sonuç, BOVET’in ustalığının gerçek bir yansıması olan ve ısmarlama tourbillon saatlerinin motorlu araca dahil edilmesine müsaade veren bir sistem geliştirildi.

BOVET 1822’nin sahibi Pascal Raffy, “BOVET 1822 takımıyla çok gurur duyuyorum, göz alıcı bir şey üretmek için Rolls-Royce’daki seçkin tasarım takımıyla birlikte çalışan. Bu iki kesim ve montaj sistemi büsbütün eşsiz ve daha evvel yaptığımız hiçbir şeye benzemiyor. ” dedi.

Bu fevkalâde sanat yapıtlarının yaratılmasının gerisindeki kıssa ve pahalı materyaller hakkında eşsiz bilgilerle birlikte sistemlerinin detaylı bir keşfi mikro heykeller ve saat taşıyıcısının muazzam karmaşıklığı, 8 Haziran 2021’de TSİ 13: 00’da bir basın bülteni aracılığıyla paylaşılacak.

BİR MÜHENDİSLİK HARİKASI

Müşterilerin inanılmaz isteklerini yerine getirmek için, Rolls-Royce Boat Tail’in geliştirilmesinde değerli mühendislik zorluklarının üstesinden gelinmiştir. Gerçekten 1813, bilhassa arabalar için büsbütün yeni kesimler oluşturuldu. Vakit, sabır, özveri ve tutku projenin ayırt edici özellikleriydi. Ön mühendislik basamağını tamamlamak için, üretime başlamadan evvel toplam 20’nin üzerinde kolektif yıl harcandı. Dizaynlar müşterilerle sonuçlandırılırken, ölçeklenebilir alüminyum uzay çerçeve mimarisine sahip markanın beyaz gövdesi, Boat Tail’in cömert oranlarını desteklemek için büsbütün tekrar yapılandırıldı, bu süreç başlı başına sekiz ay sürdü. Her vakit olduğu üzere, 15 hoparlörlü Rolls-Royce Bespoke Ses Sistemi, motorlu otomobilin başlangıcından itibaren tasarlandı, fakat uzay çerçevesi mimarisi farklı bir biçimde kullanıldı. Rolls-Royce’un mevcut eser portföyü, ses sisteminin bas hoparlörleri için rezonans odaları olarak mimarinin özel olarak tasarlanmış bir eşik kısmını kullanmaktadır. Boat Tail’de, tüm yer yapısı kullanılarak müşteri için inanılmaz bir ses tecrübesi yaratıldı.

Boat Tail’in gerisindeki barındırma paketinin karmaşık ihtiyaçlarını desteklemek için eşsiz bir elektronik süreç gerekliydi. Sırf arabanın gerisi için beş elektronik denetim ünitesi (ECU) oluşturuldu. Bu, dokuz aylık ağır araştırma ve geliştirmenin eseri olan, büsbütün yine tasarlanmış, özel bir kablo demeti gerektiren bir süreç. Fakat o vakit art güverte kapaklarının 67 derecelik uygun bir açıyla açılması, son derece inançlı bir kilitleme düzeneğine sahip olması ve gemide bulunan tüm mutfağı korumak için gerideki ağırlama süitine tam bir klima denetim sistemi entegre etmesi mümkün oldu. Sahiden de, barındırma paketinin iç sıcaklığı muhakkak bir konudur. Bu hedefle, ısıyı dağıtmak için Ağırlama Paketi’nin alt kısmına iki fan monte edilmiştir. Bunu doğrulamak ve Boat Tail’in ağırlama süitinin her iklim şartında kendini almasını sağlamak için, 80 santigrat derece ve -20 santigrat dereceye kadar titiz ve başarılı bir biçimde test edilmiştir.

Boat Tail, sürülmek üzere yaratılmış, büsbütün homolog olan, yola uygun bir motorlu araç olduğundan, fakat marka tarafından tüm öteki Rolls-Royce’lar ile birebir titiz dinamik testlerden geçtikten sonra büsbütün piyasaya sürüldü. Art Ağırlama Paketi’nin içeriği gereğince bağlanmıştır ve bu nedenle güç altında sessizdir. Aslında, her müşteri Boat Tail’ini teslim alır almaz çabucak sürmek istediğini belirtmiştir.

Torsten Müller-Ötvös, “Boat Tail, işbirliği, hırs, uğraş ve vaktin doruk noktasıdır. Başarıyı kutlamak ve kalıcı bir miras yaratmak dileğinden doğdu. Rolls-Royce Boat Tail, dikkat cazibeli bir formda gerçekleştirilmesiyle, markamızın tarihinde ve çağdaş lüks görünümünde çok değerli bir an yaratıyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu