sahibinden.com verilerine göre: Karavan ilanlardaki artış, otomobil ilanlardaki artışı geçti!

sahibinden.com bilgilerine nazaran Mayıs ayında verilen araba ilanı sayısı geçtiğimiz yılın birebir periyoduna oranla 12 arttı. Karavan ilanları ise yıllık 73 artışla en çok ilan verilen vasıta tipi oldu.

Mayıs ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Araba olurken Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar sıralamayı takip etti. Marka & Model sıralamasında Renault – Clio birinci oldu. Sıralama; Volkswagen Passat, Opel – Astra, Renault – Megane ve Ford – Focus ile devam etti. Mayıs ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve birinci sırayı yeniden Nissan aldı.

sahibinden.com’un Mayıs datalarına nazaran en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt tipi dizel olan araba ilanları verildi. 2016 model arabalar, ilanların önderi oldu.

Tüm ilanlar ortasında, araçların 35,6’sı 0 – 100bin kilometre aralığında yer alırken ilanların 25,3’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Mayıs ayında en çok Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes – Benz ve Opel marka arabalarla ilgilendi.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma mühleti ise 9 dakika 51 saniye oldu.

sahibinden.com’un Mayıs ayı datalarına nazaran satılık araba ilan fiyatları 1,45 arttı.

sahibinden.com hakkında

Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi eser ve hizmetlerle Türkiye’nin önder teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Haziran 2020’de ayda 62,7 milyon kullanıcının 509,6 milyon kere ziyaret ederek, 15,2 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 800’e yakın çalışanı, 5 milyondan fazla faal ilan ve yüz binlerce eser çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu