sahibindex Vasıta raporu Temmuz sonuçları açıklandı

sahibinden.com datalarından hazırlanan sahibindex Vasıta raporuna nazaran Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Araba oldu. Arabası; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında birinci sırada Renault – Clio ve Volkswagen Passat yer aldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayının başkanı olan Opel – Astra ise listede üçüncü oldu. Sıralama Renault – Megane ve Ford – Focus ile devam etti. Temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve geçtiğimiz yıl da olduğu üzere birinci sırayı tekrar Nissan aldı.

sahibindex Vasıta raporuna nazaran Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt çeşidi dizel olan araba ilanları verildi. 2020 yılının Temmuz ayında ilan sayısı ile başkan olan 2015 model arabalar bu yıl, 2016 model arabalar ile birinciliği paylaştı.

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayına oranla 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar ortasında araçların 33,5’i 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların 25,4’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu, bu oran geçtiğimiz yıl ise 33,4 olarak belirlenmişti.

sahibinden.com’da Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken araba, geçtiğimiz sene olduğu üzere Volkswagen marka arabalar. Sıralama ise değişmiyor ve Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip ediyor.

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma müddeti ise 10 dakika 3 saniye.

sahibinden.com’un Temmuz ayı datalarına nazaran satılık araba ilan fiyatları 2,6 arttı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu