Supra 3000GT’nin Heyecanlandıran Konsept Videosu

Japon araba üreticisi Toyota çatısı altında faaliyet gösteren Toyota Racing Development (TRD), kurulduğu 1954 yılından bu yana ünlü markanın yarış ekosistemindeki siyasetine taraf veriyor. Şirket daha evvel yaptığı açıklamada,1994 Supra’dan ilham alarak yeni bir araba tasarladıklarını duyurmuştu.

TRD, Supra 3000GT ismindeki arabanın spesifikasyonlarını ve tasarım ayrıntılarını şimdi açıklamadı. Bunun yerine, beş dakikalık bir görüntü yayınlayan firma, heyecan yaratan araçtan neler bekleyebileceğimize dair birkaç ipucu sunuyor.

Kaput  ve kanat havalandırması, 25 yıl evvel tasarlanan Supra’nın öne çıkan özelliklerden ikisiydi. Orjinal modelin ayak izlerini takip eden Supra 3000GT, 50 milimetre daha geniş ön çamurluk havalandırmasına ve yüksek kaliteli tekerlek kemerine sahip olacak. Ayrıyeten araçta süspansiyon yükseltmeleri ve egzoz modifikasyonları da göreceğiz. 

Maksimum performansı yakalamak için çok daha hafif yapıya kavuşturulan Supra 3000GT, yarış ruhunun tüm yanlarını bünyesinde barındırıyor. Hakikaten TRD’nin gerçekleştirdiği rüzgar tüneli testi ve 3B simülasyonları, aracın gerçek bir performans canavarı olduğunu kanıtlamış durumda.

Supra 3000GT’nin üzerindeki sır perdesi, 5-8 Kasım tarihleri ortasında ABD,Las Vegas’ın konut sahipliği yapacağı memleketler arası araba fuarı SEMA 2019’da kalkacak. 

Supra 3000GT için paylaşılan görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu