Porsche 933’ün Yeni Render Görselleri Yayınlandı

Mathew Parsons isimli bir sanatçı, daha evvel 1995 yılında ABD'de satılan Porsche 993'ü modernize edilmiş bir dizaynla yeniden canlandıran çizimler paylaşmıştı. Çizimler; geçmişi ve geleceği bir ortaya getirerek retro fütüristik bir araç ortaya çıkarıyordu. Sanatçı, artık de aynı projenin yeni bir versiyonuyla geri döndü ve Porsche 993, eskisinden daha da düzgün görünüyor.

Yeni tasarım, temelde tıpkı fikri taşıyor ancak bu defa daha yumuşak çizgiler ve sade yüzeyler karşımıza çıkıyor. Çizimler, orijinal 993'ten ve Stuttgart merkezli şirketin geçtiğimiz yıl tanıttığı 911'in özel versiyonu olan 935'ten ilham alıyor üzere görünüyor.

İşte Porsche 993'ün yenilenmiş render görselleri:

Yeni versiyon, birinci Project 993 tasarımına kıyasla uzun gerili ve geniş gövdeli araca farklı bir yaklaşım getiriyor. Yüzeyler ortasındaki yumuşak geçişler ve yuvarlanmış çizgiler, tasarıma genel olarak daha şık bir hava katıyor. Art kanat, iki taraftan tutturulmuş ve 993 yarış arabasından ilham alıyor. Sanatçı, bu kanatların ardı uzun model için daha uygun olduğunu belirtiyor.

Yeni çizimler, epeyce başarılı ve neredeyse araba üreticisinin elinden çıkmış üzere görünüyor. Hem şekillendirme hem de sürece kalitesi şaşırtan ve yeniden büyük fark yaratan evvelki versiyona kıyasla birkaç yeni dokunuş var. 

Yenilikleri ele alırken ön tampona bakacak olursanız artık yuvarlak LED farlar ve ortasında tekrar 2 yuvarlak hava ızgarasını içeren büsbütün yeni bir nizama sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu kısım, yuvarlak ana farlarla da daha uygun uyuşuyor. Art taraftaysa merkezi egzoz sistemi, tamponun her iki ucuna yerleştirilen yeni egzoz sistemiyle değiştirilmiş. Porsche 933'ün daha evvelki dizaynını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Merak edenler için Mathew Parsons'un Porsche 933 dizaynlarının birinci versiyonu:

Başa dön tuşu