Suzuki eVX Konsepti İle 5 Yeni EV Satışa Sunacak

Japon otomobil üreticisi Suzuki, elektrifikasyon sürecine dair yeni modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Suzuki’nin yeni konsepti eVX, Hindistan Delhi’deki Auto Expo 2023’te tanıtıldı. Marka tarafından yapılan açıklamaya göre; 2030 yılının sonuna kadar 5 yeni EV satışa sunacak. İlk olarak Suzuki eVX konsepti seri üretime girecek. Hemen ardından kompakt SUV Jimny’nin elektrikli versiyonu satışa sunulacak.

eVX Konseptindeki Otomobil 2025 Yılında Satışa Sunulacak!

suzuki evx

Modeller hakkında çok fazla bilgiye sahip olmasak da paylaşılan görsel ile çok benzeyeceği düşünülüyor. Ayrıca elektrikli modelin yanı sıra hibrit motorlu bir modelin de geleceği konuşulsa da ilk seri üretime girecek modelin elektrikli olacak. Ayrıca eVX konseptine sahip ilk elektrikli otomobil ise 2025 yılında satışa çıkacak.

Boyutlar ve Motor

suzuki evx

Yeni eVX’i ilk incelediğimizde, Suzuki’nin geleneksel görünümüne nazaran daha modern çizgilere sahip olduğu görülüyor. Aracın ön kaputundaki Suzuki logosunda şeffaf tamamen kapalı ızgara LED farlarla kaplanmış. Yeni konsept elektrikli otomobilin boyutlarını incelediğimizde 4.300 mm uzunluğunda, 1.800 mm genişliğinde ve 1.600 mm yüksekliğinde olduğunu görüyoruz. Boyutlar hemen hemen Suzuki Vitara ile aynı olsa da Vitara’dan 125 mm daha uzun olduğu anlamına geliyor. Ayrıca Grand Vitara’dan 45 mm daha kısa. Aracın motor kısmında ise 60 kWh’lik bir batarya bizleri karşılıyor. Yaklaşık 550 kilometre menzil sunacak otomobilin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacağı dedikodular arasında.

Son olarak sıfır kilometre Suzuki model ve paketlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Başa dön tuşu